Angličtina - Němčina - Španělština - Francouzština - Italština - Ruština

Anna Kapustová

Ahoj, jmenuji se Anička a pocházím z Rokycan. Většinu roku ale trávím v Brně, kde studuji na Fakultě veterinárního lékařství, momentálně jsem v 5. ročníku. Nikoho tedy moc nepřekvapí, že mojí láskou jsou zvířata, doma mám kočku, psa a andulku, ale v budoucnu bych chtěla mít tolik zvířat, kolik mi dovolí prostorové a finanční možnosti. Další mojí vášní je vaření, dobrá káva, jóga a samozřejmě jazyky. Krom rodné češtiny zvládám i angličtinu, španělštinu a něco z latiny a norštiny. V budoucnu bych se ráda naučila německy.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Lidský přístup, pozitivní energii a pořádnou nálož daného jazyka. Hodiny jsou náročné, ale co v nich probereme, už nezapomenete, a tak s každou další lekcí uvidíte, jak se zlepšujete víc a víc.

Proč učím pro Perfect World?
Jazyky byly vždy moje parketa a již dlouho jsem přemýšlela nad prací lektora, ale nějak jsem nikdy nesebrala odvahu. Sama jsem v minulosti byla spokojeným studentem v Perfect World a když jsem viděla na facebooku letáček, že hledají nové lektory, bylo to přesně to pošťouchnutí, které jsem potřebovala.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?
Učím teprve krátce, ale jsem od přírody pomáhající typ, baví mě předávat lidem vědomosti a když mají radost ze svého úspěchu, činí to radost i mně. Zároveň mi to dává impuls k tomu, abych se sama zlepšovala jak ve svých lektorských dovenostech, tak i v daných jazycích. Studenti to jistě ocení a to je pro mě ta největší odměna.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Učím angličtinu a španělštinu. Angličtinu se učím od první třídy základní školy, takže už je se mnou nějaký ten pátek. Kromě maturity a pasivního užívání na internetu a při sledování filmů, ji také aktivně používám při komunikaci se zahraničními kamarády, jedno léto jsem trávila pracovně v Anglii. Španělštinu jsem se začala učit na gymnáziu a přestože jsem pak pro ni roky neměla reálné využití, rozhodla jsem se jet na Erasmus do Španělska, abych skutečně začala mluvit a ovládla tento jazyk. To se mi povedlo a jsem ráda, že moje předchozí snaha nepřišla vniveč. Udržovat si španělštinu je náročnější a jsem ráda, že díky mým lekcím nejenže nevyjdu ze cviku, ale budu se dále posouvat.

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?
Mám velmi pozitivní vystupování a doufám, že je nakažlivé a budete se v mých lekcích cítit příjemně a pozitivně naladěni. Jsem empatická a chápu vaše obavy z chyb, které děláte/můžete udělat a strach mluvit daným jazykem a společně zapracujeme na tom, abyste se těchto strachů zbavili. Zároveň z vás dokážu vymáčknout to nejlepší, abyste si z každé hodiny odnesli co nejvíce.

Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšná?
Jsem pyšná na to, že jsem se dostala na veterinu, protože to byl můj sen už odmala, ale kdo mohl vědět, že to se mnou tolik let vydrží? Dále že jsem studovala tři čtvrtě roku v zemi, kde jsem nikdy v životě nebyla a její jazyk sotva ovládala. Byla to velká zkušenost a začátky opravdu nebyly lehké, ale hodně mi to dalo. A v neposlední řadě také to, že jsem nakonec překonala strach a dělám lektora jazyků, protože překonat strach je asi to nejtěžší v životě.

Jaký je můj největší životní sen?

Být zdravá, šťastná a spokojená. Na věcech, které k tomu vedou, tolik nezáleží.

Co bych vám ráda vzkázala?
Pokud chcete něčeho dosáhnout, nejdůležitější je udělat první krok. Poté už to jde snadněji.

Řekli o Aničce: