Angličtina - Němčina - Španělština - Francouzština - Italština - Ruština

Barbora Přibylová

Jmenuju se Barča Přibylová a jsem studentkou na ZČU, katedře filozofie na oboru mezinárodní vztahy. Jsem holka ze vsi, ráda a často chodím ven, projít se, někdy i popoběhnout. Hodně času trávím v kuchyni a to jak u plotny tak za stolem. Ze všeho nejvíc mě baví péct protože i když se to nepovede, vždycky se najde někdo, kdo sní i ty připálené kousky. Většinou jsem plná energie a pusu nezavřu. Ráda bych si dodělala magisterský program a věnovala se učení i na plný úvazek, ale to je zatím ještě ve hvězdách.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Jsem upovídaná a vás zaručeně rozmluvím taky! Snažím se dělat lekce pestré a tak, aby nám spolu čas ubíhal a vy se rádi vraceli. Můj největší cíl je váš pokrok a objevení krás nových jazyků. Nakonec i zjistíte, že angličtina ani španělština nejsou tak komplikované, jak vypadají.

Proč učím pro Perfect World?
Zaměstnání jsem hledala ve stabilní společnosti s dlouholetou tradicí. Chtěla jsem v práci poznat nové lidi, kteří jsou specialisté v daném oboru. Už na pohovoru mě zaujalo domácí a příjemné prostředí a hlavně jedinečný přístup vedení k zaměstnancům i studentům.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?
Učím sice jen pár měsíců, ale už teď vím, že u toho zůstanu. Být učitelkou/lektorkou je podle mě jedno z nejkrásnějších a nejdůležitějších povolání, které máme.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Učím angličtinu na B1 a španělštinu na A1. Bohužel nemám ještě žádné diplomy a certifikáty. Anglicky se učím téměř od nástupu do školy, tedy asi 13 let a španělsky jen chvilku. Angličtinu používám denně, ačkoliv jsem ještě neměla možnost si ji zažít přímo v anglicky mluvící zemi. Španělsky se sama učím pořád a ze všeho nejvíc miluji latinskoamerické telenovely.

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?
Jsem trpělivá a veselá, hodná ale neústupná. Pokud bude potřeba, zopakujeme látku 15x. Mým cílem je, abyste odcházeli o něco sebevědomější v jazyce a s pocitem, že všemu rozumíte. Zajímám se o realitu svých studentů a vše se snažím přiblížit právě jejich světu.

Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšná?
Myslím, že zatím je brzy na bilancování života, ještě mě toho hodně čeká. Zatím jsem pyšná na to, že dělám práci, ve které vidím smysl a přidanou hodnotu. Ale hlavně na to, že jsem spokojená sama se sebou.


Jaký je můj největší životní sen?
Tak to je úplně jednoduché. Chci být šťastná. A taky bych ráda projela celé Spojené státy po Road 66. Ale hlavně být šťastná.

Co bych vám ráda vzkázala?
Možné je všechno, nemožné trvá jen o něco déle. 😉