Filip Lukeš

Jmenuji se Filip Lukeš a jsem studentem ZČU, kde studuji mezinárodní vztahy. Jsem člověk, který miluje cestování, snílek, co by chtěl vylézt na každou horu a potkat každou dobrou duši. Mám rád sport, ale o fotbalu vám toho řeknu asi tolik jako o kvantové fyzice. Angličtina se stala mojí vášní, kterou se snažím rozvíjet every single day. Jsem extrovert, takže si k vám najdu cestu, i kdybyste nechtěli, to tak prostě je.  Zakládám si na přátelském vztahu, protože pak je svět hned veselejší.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?

Jsem lektor, který se snaží do lekcí vždy přijít s úsměvem a nasazením. Čas strávený se mnou se ale neobejde bez nasazení i z vaší strany, protože se vás budu snažit zapojovat, co to půjde, a někdy se vám možná pokusím zavařit vaše mozkové závity. Má to ale jeden prostý důvod: váš pokrok a vzájemná radost z něho. Rád se věnuji i individuálním potřebám každého studenta nad rámec vzdělávacího programu.

Proč učím pro Perfect World

Tohle je otázka, která má v podstatě velice jednoduchou odpověď. Pro Perfect World učím, protože nechci jen učit, ale měnit životy. Baví mě předávat mé znalosti dál, ale

v kombinaci s individuálním přístupem nabírá práce lektora úplně jiný směr. Směr, který Perfect World udává.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená

Jsem v Perfect World pořád ještě takzvaný „bažant“, ale už teď mám pocit, že sem patřím nějakou tu dobu. Dělat lektora pro mě znamená pracovat na progresu ostatních, ale i na progresu mě samotného, a to vnímám jako aspekt, který vám mnoho jiných povolání v takové míře nenabídne.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám

 Momentálně učím jen angličtinu, kterou mám na úrovni C1, takže učím napříč všemi úrovněmi, které nabízíme. Z tohoto jazyka jsem složil mezinárodní Cambridge zkoušku. S angličtinou jsem v kontaktu každý den a díky tomu mám možnost se posouvat ještě dál. Na gymplu jsem měl také němčinu, ale u té cítím, že ji potřebuji trošku oprášit a potrénovat, abych ji mohl také začít učit.

Jaký jsem lektor, jaké jsou mé silné stránky

Sám bych se popsal jako lektor, který vám váš pokrok nedá zadarmo, ale bude na něm makat s vámi. Vždy svým studentům říkám, že tu jsem pro ně a rád jim se vším

pomůžu. Jako svou silnou stránku vnímám přátelský přístup, což ale neznamená, že lehce polevím na svých principech a požadavcích. Na druhou stranu vás rád zahrnu svým nasazením pro věc a dobrou náladou.

Na co jsem ve svém životě nejvíc pyšný

Myslím, že momenty, kdy na sebe budu opravdu pyšný, mě teprve čekají, teda alespoň v to doufám. Přeci jen jsem ale už kousíček té životní cesty prošel a během procházení na něco pyšný jsem. Je to asi fakt, že jsem našel školu, která mě opravdu baví. Jsem také pyšný na to, jací lidé po té cestě jdou se mnou.

Jaký je můj životní sen

Můj životní sen je si ve stáří říct, že tenhle život stál za to! Můj sen je Žít s velkým Ž. Dokázat v životě něco velkého a mít kolem sebe pořád tak super lidi, abychom si pak v 80 ze sebe mohli dělat srandu, až někomu z nás při sfoukávání dortu Happy 80th Birthday vypadne protéza.

Co bych vám rád vzkázal?

Nejhezčí a nejšťastnější život má ten, kdo každý den prožije tak, jako by byl jeho poslední.

Řekli o Filipovi :

Filip je velmi nápaditý lektor, skterým rozhodně není nuda. Rád látku vysvětlí a skutečně se zajímá a stará o to, abyste vše pochopili. Hodiny jsou zábavné a moc mě baví část konverzace. Filip má celkový přehled o všem, a tak se vždycky najde téma, o kterém bychom dokázali mluvit klidně celou hodinu:) Je vždy dobře naladěný a připravený na každou lekci. Rozhodně doporučuji.

Veronika Horová

Filip je můj lektor angličtiny. Učímne asi dva měsíce a přestože je začátečník, tak musím říct, že podle mne dokáže studenta správně motivovat a “přinutit” k učení. Nechválí zadarmo, což je důležité. Nebo alespoň na mne to působí pozitivně 🙂 Více si pak člověk váží jeho uznání. Navíc musím dodat, že z jeho lekcí cítím upřímný zájem a snahu studenta něco naučit a to je pro mne taky motivací. Cením si osobnějšího přístupu. Na maily odpovídá záhy a úkoly opravuje s předstihem, což mi taky hodně pomáhá. Mám rychlou zpětnou vazbu. Je to zodpovědný lektor.

Petra Jedličková Filipová

asistentka

odbornost – pozitivní přístup -pečlivost, snaha pomoci studentovi, pro-zákaznický přístup – neustále se posouvání kupředu

Martina Janíková