Jan Petr

Ahoj, jmenuji se Janek a bydlím i studuji v Plzni. Studuji Pedagogickou fakultu ZČU, obor Historie a Anglický jazyk. Historie, jazyky a cestování jsou i mými největšími koníčky. Miluji hudbu a filmy, a počítačové hry, většina volného času však patří především moji přítelkyni. Pocházím z učitelské rodiny, proto z první ruky vím, jak velký rozdíl může učitel se zápalem a citem pro učení znamenat pro své studenty. Dvojnásobně to platí pro výuku jazyků. Cizí jazyky jsou v dnešní době jednou z nejdůležitějších znalostí, kterou může člověk získat. Na druhé straně i člověk s perfektní znalostí jazyka nemusí umět jiného ten jazyk efektivně naučit. Já věřím, že toho jsem schopen. Nejlépe se o tom ale můžete přesvědčit sami na mých lekcích. Na všechny se na nich těším!

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?

To, že každé lekci dám 100 procent a budu očekávat to samé od svých studentů. Využiji vlastních zkušeností z učení jazyka a pokusím se zaměřit na problémy a zlozvyky, které se při učení angličtiny u nás Čechů běžně vyskytují.

Proč učím pro Perfect World?

Perfect World je jazyková škola s jasnou vizí i výsledky. Nastavuje plán nejen pro své studenty, ale i pro jejich lektory. Protože i lektoři se musí neustále zlepšovat. Kdo se přestává zlepšovat totiž přestává být dobrým. Právě to odlišuje Perfect World od jiných jazykových škol a kvůli tomu jsem si ji vybral.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?

V jazykovce učím od srpna 2021.  Perfect World pro mě znamená možnost pomáhat lidem zlepšovat se v anglickém jazyce v ideálním prostředí a s použitím osvědčených metod. Dává mi to možnost poskytnout lidem efektivní cestu ke zlepšení jejich angličtiny, kterou jsem já sám neměl a býval bych ji na střední škole ocenil.


Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?

V jazykovce vyučuji anglický jazyk, moje nejvyšší dosažená úroveň je C1. S angličtinou jsem se poprvé setkal na střední škole, provází mě již přes deset let. K angličtině se přidala i němčina, tu jsem měl však jen pár let na střední, z nichž ve mně mnoho nezůstalo.

Jaký jsem lektor, jaké jsou mé silné stránky?

Jsem velmi trpělivý, pokud vidím, že vše není zcela jasné, jsem ochoten to opakovat a opakovat, dokud se nedostaví požadovaný výsledek. Nenechám žádného studenta, aby si práci ulehčoval, po všech vyžaduji maximální snahu učit se novým věcem a zlepšovat se v těch, které již ovládají. Vím, že největší nebezpečí leží v neporozumění si, proto se snažím vše vysvětlovat jasně a srozumitelně, aby student vždy chápal nejen co se učí, ale i proč.


Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšný?

Na to, že jsem i v době covidové dokázal dostudovat, napsat svou bakalářskou práci, zvládl závěrečné zkoušky a získal vysokoškolský titul. A při tom všem jsem stále byl sám sebou, ochotný pomoci druhým a být tu pro ty, kteří mě potřebovali.


Jaký je můj největší životní sen?

Nejsem člověk zaměřený na dlouhodobé cíle, proto jen málokdy přemýšlím o snech a cílech pro celý život. Nejvíce bych se chtěl věnovat něčemu, co mě doopravdy baví. To že práce má být i koníčkem je sice ohrané klišé, ale z velmi dobrého původu. Aby člověk něco mohl dělat celý svůj život, musí v tom najít opravdové zalíbené.


Co bych vám ráda vzkázal?

Není nutné se bát začít se učit nový jazyk, nebo se v něm zlepšit. I kdyby se vám zdálo, že je před vámi dlouhá a těžká cesta, stojí to za to. Protože pokud někdy v životě najdete cestu bez překážek, zjistíte, že nikam nevede. 🙂