Kateřina Váchalová

Zdravím. Moje jméno je Káťa a bydlím ve vesnici poblíž Plzně. Miluji cestování a ráda poznávám nová místa. S mým koníčkem souvisí studium na vysoké škole v Budějovicích, kde se věnuji anglickému a španělskému jazyku. Do budoucna bych se chtěla naučit ještě francouzsky. Nerada se mračím a velmi ráda svou pozitivní náladu předávám dál. Věřím, že s úsměvem jde všechno lépe.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Určitě můžete očekávat zlepšování komunikace v daném jazyce a jsem si jistá, že postupem času zmizí i nejistota a strach se v daném jazyce vyjadřovat. Jelikož se považuji za empatickou, komunikativní a zvídavou osobu, otázkám se prostě nevyhnete. Dále můžete očekávat mou snahu dát do příprav a samotných lekcí celou svou maličkost a hlavně individuální přístup ke každému z Vás.

Proč učím pro Perfect World?
V Perfect World učím, protože se mi líbí individuální přístup ke každému studentovi. O každého studenta je výborně postaráno a finální výsledky jsou neskutečné. Pomáháme studentům překonávat své možnosti a zároveň dosahovat svých cílů formou, která i baví.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?
V loňském roce jsem absolvovala v Perfect World lektorský trénink a až poté jsem začala vyučovat. Tato práce je pro mě úžasnou příležitostí předat svoje zkušenosti a nadšení do jazyků svým studentům. Zároveň zlepšuji svou úroveň, protože mám každý den šanci se jazykům věnovat několik hodin, což mě neskutečně naplňuje.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Angličtinu se učím prakticky celý svůj život. Začala jsme na základní škole, pokračovala na gymnáziu a teď se angličtině věnuji na univerzitě v oboru učitelství pro střední školy. Zároveň s angličtinou studuji na vysoké škole španělský jazyk, který jsem se naučila na bilingvním gymnáziu v Plzni, kde jsem se jazykům věnovala na 110 %. Z angličtiny mám dva certifikáty a mám v plánu v blízké budoucnosti získat certifikát z úrovně C1. Stejný plán mám i se španělštinou.

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?
Ke každému studentovi přistupuji individuálně a myslím, že dokážu poznat jejich slabé stránky, nebo v čem se cítí nejistí. Snažím se jim pomoct tyto zábrany odbourat. Považuji se za lektorku, která své studenty nenechá „lenošit“ a v jejich prospěch jim nedám nic zadarmo. Vždy vyžaduji plné soustředění a plnění úkolů, protože ten pokrok je potom opravdu úžasný.

Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšná?
Když jsem nevědomky nastoupila na gymnázium do bilingvní třídy, aniž bych se předem informovala, že se budu učit chemii či fyziku ve španělštině, že budu mít 1. ročník 11 hodin španělštiny týdně, nebo že budu muset odmaturovat ze španělské literatury, tak bych nikdy nevěřila, že to zvládnu. Takže jsem pyšná, že jsem úspěšně odmaturovala a nezahodila ty roky dřiny a stále pokračuji ve studiu jazyků i na univerzitě.

Jaký je můj největší životní sen?
Bylo by klišé říct, že šťastná?

Co bych vám ráda vzkázala?
Never give up on your dreams!