Angličtina - Němčina - Španělština - Francouzština - Italština - Ruština

Kristýna Sieberová

Ahoj, jmenuju se Kristýna Sieberová, narodila jsem se v Chrudimi, ale od roku 2013 bydlím v Plzni a musím říct, že je to tu boží 🙂 Moc ráda cokoliv vylepšuju, spravuju a vyrábím. Pro zábavu pletu a šiju náramky, vodítka a obojky pro pejsky, vyrábím květináče, polštáře, věnce … je toho spousta 🙂 Také mám ráda relax v přírodě, jen tak se projít nebo se projet na kole.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Rozhodně se připravte na to, že Vám budu upřímně chtít pomoct se v angličtině zlepšit. To od studenta vyžaduje hlavně snahu při hodině, dělání domácích úkolů a pozitivní přístup. Také vždycky chci, abyste všemu opravdu rozuměli, ne se to jen naučili nazpaměť a pak to „papouškovali“. Nikdy se mě nemusíte bát na cokoliv zeptat! 🙂 Mám obrovskou trpělivost a umím věci vysvětlit z mnoha úhlů 🙂

Proč učím pro Perfect World?
Je to první jayzková škola, ve které učím a opravdu se mi tu líbí 🙂 Styl učení, který děláme je naprosto super, věřím, že bych se tímhle způsobem naučila jakýkoliv jazyk. Proto mi dává smysl takto pomáhat ostatním lidem, věřím, že to má smysl. Také si učením já sama upevním základy angličtiny a budu naprosto přesně vědět, co kam patří a taky proč, a proč to nesmí být jinak. Také kolektiv lektorů a vedení školy, se kterými si navzájem pomáháme být lepšími lektory i lidmi. To je pro mě opravdu důležité – vědět, že pracuji v kolektivu skutečně dobrých lidí a odborníků.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?
V Perfect Worldu učím od listopadu 2018, ale zdá se mi to jako mnohem delší doba. To, co jsem se tu naučila za tak krátkou dobu, bych se někde jinde možná učila i za 5x tak dlouho, třeba i déle. A to nejlepší? To, když člověk, který s angličtinou bojuje celý život, pořádně si není jistý, má zmatek, co a jak říct – a pak po nějakém čase (díky mě a díky svojí vlastní snaze) už je sám schopný konverzovat, nebojí se, umí reagovat, nemá strach jet na dovolenou, že by se nedomluvil – to je to, co mě na mojí práci baví a co strašně ráda dělám. Ten úsměv a ta radost studentů, když řeknou složitou větu úplně správně, nebo když něčemu porozumí a naroste jim zdravé sebevědomí – to je naprosto skvělé a moc ráda jsem k tomu pomocnou rukou.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Učím angličtinu, kterou jsem se z velké části „naučila omylem“. Neležela jsem v knihách, nebyla jsem nikdy nikde v zahraničí na pobytu s angličtinou, neměla jsem žádné příbuzné v cizině. Koukala jsem na filmy a seriály v angličtině a po nějakých 7mi letech jsem docela dobře rozuměla anglicky. Mluvit jsem se ale bála. Po nějakém čase jsem si našla přátele z Británie a USA, se kterými jsem musela mluvit anglicky – a po několika měsících už to celkem šlo. Také právě moji anglicky mluvící přátelé mi pomohli s rozhodnutím začít angličtinu vyučovat. Zatím tedy nemám žádný oficiální dokument, který moje znalosti dokazuje, ale už na něm pracuji a moc se těším, až ho získám :).

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?
Lektorka jsem trpělivá a povzbuzující, motivující, vše vždy vysvětlím a vyžaduji, aby tomu studenti porozuměli. Mojí silnou stránkou je skutečný zájem o studenta, o jeho život a o to, co všechno se ode mě potřebuje naučit, co mu třeba dělá v angličtině problémy. Dále je to moje pozitivní a chápavá povaha, díky které se studenti necítí ve stresu 🙂 Dále bych jmenovala určitě to, že mě zajímá původ slov, jaká je jejich provázanost mezi jazyky a jak nám čeština může pomoct při učení angličtiny a při výuce to používám.

Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšná?
Je toho hodně 🙂 Na pejska, který se zotavil po autonehodě a je to absolutní zlatíčko. Na svoji rodinu, která se snaží držet pohromadě, i když nás rozdělují kilometry a odlišné povahy. Na svoji práci v jazykovce, která je vidět na mých studentech. Také na sebe sama, že na sobě pracuji, abych byla lepším, úspěšnějším, zdravějším a šťastnějším člověkem.

Jaký je můj největší životní sen?
Můj životní sen je celkem skromný. Chci žít poklidný život bez zbytečného stresu. Chci dělat věci, které lidem pomáhají, zlepšují jejich životy nebo jen způsobují radost. Mým cílem je, aby lidé v mém okolí byli šťastní, uměli zvládat problémy a dobře se jim dařilo. Chci být opravdu výjimečnou lektorkou, dělat svoji práci na maximum a vědět, že lidem přináším do života štěstí. Časem si představuji i rodinku, ale na to je ještě brzy :).

Co bych vám ráda vzkázala?
Obdivuji lidi, kteří chtějí něčeho dosáhnout a pracují na tom, i když mají na cestě kupu „překážek“. Místo vymlouvání překážku přeskočí, obejdou ji nebo se s ní jinak vypořádají. Udělejte pro sebe něco dobrého – začněte se učit něco nového a vytrvejte
v tom! 🙂

Řekli o Kristý:

Děkuji lektorce za citlivé vedení výuky a za velkou míru trpělivosti. Oceňuji, že si našla ke mě opravdu individuální cestu, kdy zvládla využít mé specifické vyjadřování. Díky tomu jsem se v době vlastní přípravy (domácímu úkolu) angličtině denně velmi ráda věnovala a po cca. 10 lekcích jsem s údivem zjistila, že se opravdu těším na „svou denní dávku“ angličtiny a to včetně odborné části ve škole. Děkuji za to, že alespoň dokážu otevřít ústa a nějak kostrbatě vyjádřit myšlenku, což jsem na začátku vůbec nezvládala a raději jsem mlčela.

Dana Boříková

sociální pracovník

Lektorka s ohromnou trpělivostí, která angličtinu umí studentům vysvětlit.

Jana Purchartová

mateřská dovolená