Angličtina - Němčina - Španělština - Francouzština - Italština - Ruština

Lukáš Rauch

Jmenuju se Lukáš Rauch, je mi 23 let a příští rok bych měl dostudovat plzeňská práva. Sport je klíčovou součástí mého života, kromě něj také rád trávím čas s kamarády a rodinou, cestuji, čtu a sleduji filmy/seriály. Poslední dobou se ale i snažím, aby poslední dvě zmíněné záliby přešly z pasivní činnosti do aktivní, a tak se občas buď pokouším něco psát, nebo se s mým úžasným bráchou snažíme něco natočit. Velkou část roku 2020 jsme se věnovali natáčení studentského fanfilmu z prostředí Pána Prstenů a zájemci mohou tento pokus ohodnotit zde.

Proč učím pro Perfect World?
Jsem ambiciózní. Chci být nejlepší, chci pracovat pro ty nejlepší. A proto Perfect World.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?
Perfect World je má druhá zkušenost s učením, předtím jsem několik měsíců doučoval angličtinu převážně menší děti, ale po čase jsem zjistil, že bych rád vyzkoušel Ligu mistrů, a tak jsem tady.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Zatím učím jen angličtinu, z níž jsem složil zkoušky FCE na úrovni B2, kromě více jak 10leté praxe mohu jako zkušenost uvést studijní pobyt ve Španělsku. A taky jsem ve 13 letech byl nejschopnějším angličtinářem na zájezdu mého fotbalového mužstva do Francie, kde tak veškerá domluva spadla do mých rukou a… Zkrátka jsme se všichni ve zdraví vrátili domů.

Jaký jsem lektor, jaké jsou mé silné stránky?
Náročná otázka, ale řekl bych, že mou silnou stránkou je lidský přístup. A snad je se mnou sem tam i zábava 🙂

Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšný?
Nejpyšnější jsem na své rodiče. Jací jsou a co ve svém životě dokázali. Vedle nich jsou mé úspěchy absolutně nulové. Jedním z mých životních cílů je přiblížit se jim alespoň na několik málo procent.

Jaký je můj největší životní sen?

Když se oprostím od takových těch klišé jako zdraví, štěstí, rodina apod., jeden obrovský životní sen mám. Vím, že je v mých silách jej naplnit (a již po té cestě několik let kráčím), ale nerad o něm hovořím nahlas, snad kvůli tomu, že nechci celou věc zakřiknout. Je totiž jen otázkou času, kdy se tento sen podaří naplnit a může to být za 5 měsíců stejně jako za 5 let. Jen opravdová hrstka mých nejbližších dokáže z těchto řádek poznat, o čem mluvím. Ale vy ostatní se nemusíte bát. Jakmile se mi podaří tento Everest zdolat, všichni se to dozvíte.

Co bych vám rád vzkázal?
Všem mým studentům bych vzkázal slova mého nejoblíbenějšího spisovatele J.R.R. Tolkiena: “Not all those who wander are lost” (“Ne každý, kdo bloudí, je ztracený!”).

Řekli o Lukynovi: