Marie Šarvašová

Ahoj, jmenuji se Marie a je mi 22 let. Pocházím z Plzeňského kraje a studuji zde na Západočeské univerzitě. Mám ráda cestování a objevování nových míst. Nejradši svůj volný čas trávím v přírodě a nebo s lidma, kteří jsou v dobré náladě. Mezi moje další koníčky patří šití, fotografování a vaření.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Vždy se budu snažit o co nejpohodovější lekci. Ráda předám dávku optimismu a také to, že studovat cizí jazyk stojí úsilí a velkou dávku zodpovědnosti. Když se tyto dvě hodnoty naplní, já, jako lektor a vy, jako student můžeme být v perfektní symbióze a přinášet si tak radost do života.

Proč učím pro Perfect World?
Proč jsem se rozhodla pracovat pro Perfect World má hned několik důvodů. První z nich je, že jsem hledala pozici, kde bych mohla uplatnit znalosti získané během mého studia Cizích jazyků. Dalším důvodem je skutečnost, že v jazykovce Perfect World se mění životy. Tato škola se zaměřuje na každého z nás a snaží se pochopit jeho přístup z mnoha pohledů. Na základě této analýzy se vytváří učební plán, přesně takový, aby vyhovoval všem požadavkům. Tento fakt je pro mě osobně velmi důležitý a přeji všem, aby si zažili jazykovku Perfect World na vlastní kůži.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?
V jazykovce Perfect World učím teprve krátce, jsem takový zelenáč. Už po prvních lekcích však musím říct, že učení se cizím jazykům přináší opravdu neskutečný pokrok, především ze strany studenta. Tato práce pro mě znamená možnost posunout se v životě dál, možnost předat cenné informace a rady a v neposlední řadě možnost ukázat, že to mnohdy jde i jednoduše.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Vyučuji angličtinu, ve které jsem zatím dosáhla úrovně B2. A protože je neustálý rozvoj v jazyce velmi důležitý, ráda bych si do budoucna zvýšila svoji úroveň a potvrdila to příslušným certifikátem. Anglický jazyk se učím už od třetí třídy základní školy a provází mě už celých 14 let. Takové největší události, kde jsem jazyk aktivně využila, byl pobyt ve Velké Británii při studiu na gymnáziu, 3měsíční program Work&Travel a v neposlední řadě při mém oblíbeném cestování. Do budoucna bych ráda vyučovala i němčinu.

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?
Celý život ctím tři hodnoty: trpělivost, ctižádostivost a klid. Jsou to pro mě takové základní pilíře a můžete se s nimi setkat i na mých hodinách. Vyžaduji dobře odvedenou práci, nic neodpustím. Za chyby se hlava netrhá, jednoduše k životu patří a člověk se díky nim učí. Spolu s mým a Vaším chtíčem se Vás budu snažit vypilovat a dosáhneme tak Vašeho vytouženého cíle.

Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšná?
Nejvíce jsem pyšná na svoji rodinu. Na to, že tu vždycky pro mě budou a můžu s nimi kdykoliv počítat. Pak jsem také pyšná na každý krok, který se mi povede, když vystupuji ze své komfortní zóny. Když totiž uděláte něco, čeho se nejvíc bojíte, pak už zvládnete cokoliv.

Jaký je můj největší životní sen?
Chtěla bych být člověkem, který na sobě neustále pracuje a nestojí na jednom místě. To je asi takový největší sen. Pak je tady zástup cestovatelských snů. Podělím se s Vámi o tři hlavní: vylézt na Haiku Stairs na Hawaii, navštívit Tádž Mahal nebo projet východní pobřeží Austrálie. Nejsou to úplně lehce dosažitelná místa, ale skrývají v sobě obrovské kouzlo, a proto mě přitahují.

Co bych vám ráda vzkázala?
V jednom z mých nejoblíbenějších filmů jsem před několika lety uslyšela větu: „There’s nothing you can’t do if you put your mind to it.“ Zkuste si tuto větu přeložit a zamyslet se nad ní. Když má člověk sny, opravdu není nic, co by na světě nedokázal.

Řekli o Marii :