Sára Václavovičová

Zdravím! Jmenuji se Sára a studuji gymnázium v Plzni, kde také bydlím. Ovládám angličtinu, dále se však učím francouzsky, latinsky a pokoušela jsem se i o korejštinu, avšak ta se prozatím zdá být nedosažitelným cílem. Ráda (se) učím a poznávám nové lidi, kultury. Už několik let se věnuji divadlu: improvizace, recitace, představení (všechno v češtině i angličtině), dále tanci a tvoření čehokoli. A ráda si pochutnám na dobrém jídle.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?

Nenabiji Vás jenom angličtinou, ale také energií. Podíváme se na gramatiku, slovíčka a pak se společně zasmějeme, popovídáme si. Budu požadovat splnění zadaných úkolů a účast na hodinách, protože vím, že jedině tak se jde posunout, ale poradím, vysvětlím a podpořím. Uvidíte, že angličtina není tak těžká, jak se může na první pohled zdát.

Proč učím pro Perfect World?

Vidím smysl v systému výuky a myslím, že pro spoustu je tento styl efektivní. Je to také o přístupu k studentovi, protože ten je „středobod vesmíru“ (nebo tedy alespoň lekce). Studenti i lektoři jsou skupina velmi příjemných lidí, kteří podpoří a poradí, a všichni do jednoho chtějí zlepšit životy lidí tím, že konečně pokoří tu pomyslnou strašidelnou horu.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?

V Perfect Worldu jsem od června 2021, což není dlouho, ale to neznamená, že z hodin budete odcházet s otazníkem v hlavě a špatnou náladou. Ráda pomáhám lidem a mám radost z toho, když studenti překonají nějaký problém (ať už je to část gramatiky, mluvení nebo něco jiného) nebo dosáhnou svého cíle. Radost studenta je i ta má. Je to klišé, ale má práce je mým koníčkem.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké mám zkušenosti?

Učím pouze angličtinu, ale sama se učím francouzštinu,  kterou bych později také ráda předala dál. Zatím mám úroveň A2, což je dobré, ale pro mě neuspokojující. Můžu se však pochlubit splněnou zkouškou FCE na úrovni C1, v blízkém budoucnu se ale pokusím o zkoušky CAE, na které se už teď připravuji.

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?

Jsem poctivý člověk, u kterého platí dohody. Jsem schopná dělat kompromisy, ale chci, aby studenti dodržovali své povinnosti. V lekcích se věnuji jenom studentovi, přizpůsobuji hodinu jeho rychlosti a zájmům. Věřím, že nikdo není předem ztracen a podpořím, když je třeba. Budu naslouchat i poslouchat.

Na co jsem ve svém životě nejvíc pyšná?

Ovládnutí angličtiny na úrovni C1 je pro mě velký úspěch a jsem velice ráda, že své znalosti můžu předávat dál. Jsem pyšná, když se lidem podaří překonat své překážky, a já můžu být u toho, pomoci.

Jaký je můj největší životní sen?

Až budu ležet na smrtelné posteli, chtěla bych se se slzou v oku usmát a říct si, že to rozhodně nebyl perfektní život, ale byl můj a žila jsem ho naplno. A mít pár psů (nebo víc).

Co bych Vám ráda vzkázala?

Talent na jazyky není důležitý – všichni se můžeme naučit jazyk v jakékoliv době, v jakékoliv věku. Stačí chtít.

Řekli o Sáře :