Tereza Králová

 

Ahoj, jmenuji se Terka a momentálně studuji na ZČU v Plzni. Bydlím s přítelem na malé vesnici asi 15 km od Plzně a máme spolu dvě kočičky. Mezí mé záliby patří cestování po ČR, cyklistika, vaření a čtení, kde se zaměřuji hlavně na horory a detektivky.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Určitě můžete očekávat přátelskou atmosféru. Záleží mi na mých studentech, proto jsem tu za všech okolností pro ně a to jak ve výuce angličtiny, tak v čemkoliv jiném.

Proč učím pro Perfect World?
Už od malička jsem chtěla učit, trénovala jsem si to ve svém pokoji na plyšových hračkách. A v Perfect World jsem dostala příležitost nejen učit, ale i pomáhat lidem, takže mi bylo hned jasné, že téhle šance musím využít.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?
Učím zatím jen krátce, ale už teď vím, že to byla skvělá volba. Tato práce mě baví a hlavně naplňuje. Je úžasný pocit vidět, že student díky mně pochopil něco, s čím už delší dobu bojoval. Je to náročná práce, hlavně ze začátku, ale stojí to za to.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Učím pouze anglický jazyk úrovně A1-B1. Certifikát zatím nemám, ale rozhodně ho plánuji. V anglickém jazyce se neustále vyvíjím, momentálně ho studuji i na vysoké škole. Angličtinu používám převážně na cestách, kdy za celou rodinu všechno domlouvám. Do budoucna bych se chtěla věnovat i německému jazyku, ale to má ještě čas.

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?
Jako lektorka jsem ke svým studentům upřímná, otevřená a jsem tu vždy pro ně. Mezi mé silné stránky patří schopnost naslouchat, empatie a hlavně tvrdohlavost, takže nepočítejte s tím, že vám dám něco zadarmo. 🙂

Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšná?
Jsem pyšná na to, že se nikdy nevzdám bez boje. První ročník na VŠ byl pro mě velice náročný a já ho zdolala. A také jsem pyšná na to, že mohu pracovat s Perfect World, kde mám příležitost se rozvíjet nejen v jazyce, ale i osobnostně.

Jaký je můj největší životní sen?
Můj největší sen je pro někoho naprosto běžný, ale pro mě nesmírně důležitý – chci mít zdravou rodinu, útulný byt a všeho dostatek. Také si přeji mít po škole takovou práci, která bude mít smysl a bude mě naplňovat.

Co bych vám ráda vzkázala?
Nebojte se vyjít ze své komfortní zóny, může to být to nejlepší rozhodnutí ve vašem životě.