Zuzana Soubustová

 
Ahoj, já jsem Zuzka a v Perfect Worldu učím angličtinu, němčinu a francouzštinu. Momentálně studuji gymnázium v Rokycanech. Na lekcích se mnou se určitě hodně rozpovídáte, protože mi jde o váš pokrok a zíroveň se svými studenty ráda buduji vzath na základě společných zájmů, filmů nebo hudby. Pak se určitě můžete těšit na spoustu gramatiky, kterou spolu probereme. Spousta lidí sice říká, že gramatika je fuj a že stačí jenom slovíčka, ale to rozhodně nestačí. Zedníkovi taky nestačí jenom cihly, aby domeček stál pohromadě. a gramatika je naše malta. Takže když to vezmu kolem kolem můžete se těšit na společné lekce, které budou velmi podobné reálným situacím.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Pak se určitě můžete těšit na spoustu gramatiky, kterou spolu probereme. Spousta lidí sice říká, že gramatika je fuj a že stačí jenom slovíčka, ale to rozhodně nestačí. Zedníkovi taky nestačí jenom cihly, aby domeček stál pohromadě. a gramatika je naše malta. Takže když to vezmu kolem kolem můžete se těšit na společné lekce, které budou velmi podobné reálným situacím.

Proč učím pro Perfect World?
V Perfect Worldu učím, protože tato jazyková škola má krásnou metodu vyučování. Záleží nám na kvalitě, na výsledcích a na dobrých vztazích se studenty. Já sama jsem se prošla studentskou fází tady v jazykovce a jsem moc spokojená. Taky nesmím pominout, že jsme tu super parta.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?
V Perfect Worldu jsem začala učit na začátku roku 2021. Učení tady pro mě znamená, že předávám svoje vědomosti dál, a to mě velmi hřeje na srdíčku. To, že můžu předat své nabité schopnosti nekomu dalšímu, komu to moc pomůže, a na konci vidím ten výsledek, že se díky mě posunul, je fakt nádherný.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Momentálně učím angličtinu, němčinu a francouzštinu, ale časem bych ráda přidala ještě další jazyky. Angličtinu se učím od malička. Vždycky nám mamka pouštěla pohádky v angličtině, různá výuková videa v angličtině snad ještě předtím, než jsme se ségrou uměly mluvit. Potom jsem se učila angličtinu od první třídy ve škole a někdy ve 14 letech jsem zjistila, že existuje něco jako Cambridge zkoušky. Tak jsem si řekla proč ne a v 15 úspěšně napsala FCE (úroveň B2). Letos se připravuji na CAE (úroveň C1). Protože moc rádi cestujeme s rodinou a to njeradši na nějaké velké výšlapy do hor, naší častou destinací byly Alpy. První německá slovíčka jsem tedy uměla někdy v 8 a ve škole jsem potom pokračovala s němčinou jako druhým jazykem. Moomentálně budu maturovat z němčiny, takže přibližně úroveň B1+. A jako poslední jsem se naučila francouzsky, protože snad každému z nás se líbí, jak ten jazyk zní, a přišlo mi to jako zajímavá challange. Takže se francouzsky učím přibložně 4 roky.

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?
Moje silné stránky? Jsem hodně usměvavý člověk, ráda poznávám nové lidi a upřímně chci svoje vědomosti zúročit. Jsem hodně komunikativní, upřímně se zajímám o studentovi zájmy a jazykové znalosti. Snad na všech hodinách se moc nasmějeme a spoustu naučíme. 

Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšná?
Ve svém životě jsem nejvíc pyšná na svojí rodinu. Jsou to moc super lidi a jsem moc ráda, že je mám, že mě podporují a že já můžu podpořit je.

Jaký je můj největší životní sen?
Strašně ráda bych procestovala celý svět. Miluju cestování, poznávání nových kultur, nových lidí, nových vůní, a jazyků. Ve spoustě zemích už jsem byla, ale rozhodně ne po celém světě. Ale můj největší sen je být šťastná! Užít si ten život na milion procent a mít radost.

Co bych vám ráda vzkázala?
Nenechte nikoho, aby vám pošlapal vaše sny. Jděte si za tím, co chcete, a dokážete to.