Barbora Štembírková

Ahoj všichni, jmenuji se Bára a pocházím z Ostravy, což jde občas vidět na mém přízvuku:) Jsem ale pyšná na to, že jsem z Ostravy, jako většina mých krajanů.

Posledních 9 let jsem žila v zahraničí, postupně jsem vystřídala Maďarsko, Nizozemsko a nyní se s budoucím manželem přesunuji do Anglie, kde bych už chtěla “zakotvit”.

Mám ráda hudbu a sport, a tak volném čase tančím, a také mám ráda dlouhé procházky, hory či jízdu na kole, a plávání. 

 

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?

Pozitivní atmosféru, a taky se trochu nasmějeme a poklábosíme, doufám.😊 Zároveň ale lehce nenechám projít ani jednu chybičku, protože mi jde o to, aby vám opravdu bylo porozuměno, když to budete potřebovat. Třeba na vašich cestách do zahraničí či na služebce, nebo když budete klábosit se svými zahraničními kolegy.

Proč učím pro Perfect World?

Mám podobné hodnoty jako Perfect World, protože opravdu chci, aby se studenti něco naučili, ale zároveň jim to chci předávat s láskou a formou hry. Ve výsledku jde přece o to, aby si ten život člověk užíval, ať už prací, studiem nebo jinými aktivitami.   

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?

Jako lektorka učím od začátku roku 2024. Znamená to pro mě možnost jak své zkušenosti nabyté v zahraničí a jazykové dovednosti předávat dál studentům, a hlavně trávit čas s nimi mě moc baví. A takovou práci, která má smysl, jsem vždycky chtěla dělat. 

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?

Učím angličtinu, kterou se učím asi od svých šesti let. První certifikát FCE jsem získala, když mi bylo 16 let a ve 24 letech jsem vyjela do zahraničí, kde jsem se postupně v angličtině zdokonalovala. Vystudovala jsem magisterské studium celé v anglickém jazyce, a v anglicky mluvícím prostředí jsem pracovala asi 6 let. Troufám si tvrdit, že úroveň mám blízko rodilého mluvčího C1/C2, ale i tak si občas na něco nevzpomenu, a také mě můj budoucí manžel (Angličan) opravuje, tak jako já někdy studenty, 😊 Stále se vyvíjet a zdokonalovat je prostě součástí růstu. 

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?

Jsem energická, a pozitivně naladěná osoba, co se ráda učí, a to chci také předávat dál. Takže na mých hodinách panuje příjemná atmosféra, ale zároveň nenechávám projít ani chybičku, protože vím, že mi za to vy, studenti, snad jednou poděkujete. Také se moc ráda dozvídám o vašich zážitcích a životě, jsem přirozeně zvídavá osoba a moc ráda také přizpůsobuji věty i tomu, co zrovna v životě prožíváte. 

Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšná?

Jsem pyšná na překonání mnoha překážek, ať už jen to, že se mi podařilo být úspěšná v zahraničí a vystudovat tam. A také jsem pyšná, že mám kolem sebe skvělé lidi, a že jsem našla lásku svého života. 

Jaký je můj největší životní sen?

Můj největší životní sen je založit rodinu se svým budoucím manželem, a žít spokojený, zdravý a dlouhý život. A na stáří sním o tom, že si s manželem pořídíme domek na francouzské riviéře a budeme popíjet vínko při západu slunce každý večer. Proto se také momentálně učím francouzsky. 

Co bych vám ráda vzkázala?

Anglické přísloví “you get what you give”, které se dá volně přeložit jako “dostanete, co dáváte”.  Neboli jakou energii do všeho dáváme, to se nám stejnou měrou vrací. Proto nic není zadarmo, a to je dobře. 

 

Řekli o Barče :

Lektorka Bára mi opravdu moc sedí a děkuji za ni. Věřím, že jsme si sedli oboustranně. Angličtina s ní je pro mě velmi přínosná. 

Lukáš Hrouda