Angličtina - Němčina - Španělština - Francouzština - Italština - Ruština

Jaké to je, když vám ze 100 lektorů (zaměstnanců) zbydou 2?

Už je to tak. Začnete podnikat, ale nechcete v tom být sami, a tak si najmete lidi. Pěkně si připravíte vstupní pohovory a nevyberete každého, jenom ty lepší „kousky“. Na začátku taky nejste nijak dokonalí, a tak se Vám ta volba občas nepovede nebo někoho i dobrého třeba manažersky nezvládnete. Pracujete na sobě a na tom, aby Vaše pracovní prostředí a podmínky byly co nejlepší, občas se ještě vyskytne nějaká ta chyba, ale víte, že cesta, kterou jdete, je dobrá a že po ní chcete dojít až na vrchol. A tak nastavujete pravidla, ladíte, zjišťujete, co funguje, ale především jste již schopni si jasně určit, co po svých lidech přesně chcete, a co jste ochotni jim za to nabídnout. Celé to nastavíte tak, aby Ti, kteří vám toho, co žádáte, přináší nejvíce, byli nejlépe oceňováni. 

Když máte takhle jasno, zdá se, že by Váš pracovní život mohl být procházkou v růžové zahradě. Všichni ví, co se od nich očekává, a že když toho dodají hodně, budou se mít dobře. Všechno jasné. Jenže se to úplně neděje. Zjistíte, že lidé jsou celkem dost zvyklí fungovat trochu jinak, počítat s určitou jistotou ocenění bez ohledu na to, co přesně zapříčinili oni, a že toto Vy nejste ochotni tolerovat. A tak se Vaše cesty začínají rozcházet a s každým dalším člověkem, se kterým se rozloučíte, jste si čím dál tím více jisti, že toto je cesta, kterou má smysl jít, protože jinak půjde Vaše firma brzy ke dnu. 

Všechny měříte stejným metrem a většinou po čase zjistíte, že ten a ten není onen, který by u Vás mohl dlouhodobě fungovat. Zároveň se Vám tam ale vystříbřuje jeden nebo dva lidé, kteří tiše dodávají přesně to, co chcete, a vlastně s nimi nejsou vůbec žádné problémy. Vyžadují minimum Vaší pozornosti a ještě firmě pomáhají, kdy to jde. Dáte jim další dlouhou dobu, aby ukázali, jestli mají výdrž, a mezitím si vážíte jejich práce. 

Tohle je náš příběh. Rukama nám za 6 let existence prošlo ke stovce lektorů. Hrozné číslo. A z toho máme dva zlaté lidi, za které bychom dali krk. Jsou to nejenom opravdu kvalitní lektoři se skutečnými výsledky, ale především naši přátelé, lidi se smysluplnými životy a takoví, kteří by mohli být pro ostatní vzorem. Mají naši plnou podporu a důvěru. 

A jeden z nich nedávno napsal vlastní článek o tom, jak celou tuto cestu vidí on svýma očima. Pokud si myslíte, že když ze sta lidí zbydou dva, je to hrozná bilance, pak si možná po přečtení tohoto článku řeknete, že za takového člověka to stojí. 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *