Jaké to je vést jazykovou školu a zároveň studovat vysokou školu?

IMG_20240107_123148

V srpnu 2023 jsem se rozhodl vydat na cestu směrem do úplného neznáma. Právě jsem dokončil střední školu, zapsal se na vysokou školu a měl jsem se stěhovat do Amsterdamu. Do toho jsem dostal nabídku převzít vedení Perfect Worldu, kterou jsem bez váhání přijal. Dlouho jsem přemýšlel nad tím, jestli jsem se prostě nezbláznil. V Česku totiž mám skvělou přítelkyni, mamku, všechny přátele, kolegy a divadelní kolektiv. Učitelství a divadlo mě naplňovalo a zdánlivě jsem neměl sebemenší důvod jet pryč a přitom se pouštět do vedení. Možná to tak mohlo vypadat na papíře, ale uvnitř jsem cítil zápal se pustit do něčeho nebezpečného a neprozkoumaného. V tom mě akorát utvrdili ostatní, když mě začali od mého nápadu odrazovat. Tak jsem se pustil do práce.

Těžké začátky

Nebudu Vám lhát, neměl jsem vůbec tušení, do čeho jsem se to namočil. Na konci srpna jsem se ocitl v malém bytečku se svojí sestrou a neznámým irských DJem jako spolubydlícími. Neuměl jsem ani vést firmu, tak ani pořádně vařit a prát. Ze všech stran se na mě hrnuly nové informace a úkoly. Zapsat se na úřad, vytvořit studentskou kartu, jít na první přednášku, udělat uzavírku, naučit se vést pohovory nebo třeba koupit si nové kolo. Nevěděl jsem co dřív. Byl jsem unavený, roztěkaný, nešikovný a nepřesný. Ale vlastně už v tu chvíli jsem věděl, že jsem udělal správné rozhodnutí. Najednou se totiž z každého dne stala příležitost se naučit něco úplně nového a udělat při tom tisíce chyb, ze kterých se dá čerpat ještě více.

Tak a teď se naučit plavat…

Moje uvědomění bylo sice skvělé, ale bohužel neřešilo to, že jsem byl zavalený prací a vůbec neměl představu o tom, zda zvládnu studovat a do toho potkávat nové lidi, chodit boxovat, psát… V jistém bodě jsem musel přijmout, že něco musí stranou. Po několika selháních jak školních, tak pracovních, jsem došel k tomu, že bez obětí to nepůjde a čím dřív se s nimi srovnám, tím dřív se budu moci soustředit na to nejdůležitější. A tak se ze mě stal absolutní asociál. Každý den jsem jel rovnou z přednášky domů, abych mohl pracovat na čemkoliv, co bylo zrovna třeba. Spolužáci si z toho začali dělat srandu a můj sociální život upadl. Umění též šlo do pozadí. Samozřejmě, že to nebylo příjemné, ale zpětně vím, že kdybych tyto kroky neučinil, byl bych dnes v daleko horší situaci a Bůh ví, jak by to ovlivnilo naší jazykovku. Podobnou oběť museli přijmout i mé kolegyně Alena a Míša, se kterými komunikuji tak často, že už mi přijde, jako kdybychom byli spolubydlící, a přitom jsme od sebe stovky kilometrů vzdálení.  Den za dnem probíhal ve stejném režimu, že už jsem pomalu ani nevěděl, co je za měsíc. Ale najednou se začalo něco dít. Najednou bylo chyb méně a méně, měl jsem za sebou už třetí zkoušku a došlo mi, že se ve mně něco zlomilo. Z výmluv se stala řešení, z neúspěchů příležitosti a ze mě úplně nový člověk.

Současný stav

Sedím na kancelářské židli, jež se stala mým důvěrným společníkem za ty měsíce, a těším se na další práci, co přijde po dopsání tohoto blogu. Obvolám klienty, napíšu příspěvek, vyřídím maily a rychle zas k učení. Už je to automatické, žádná nechuť nebo odpor, jen čistá povinnost a záměr. Nemohu říct, že jsem nyní nejlepším CEO na světě. I „dobrý“ by bylo silné slovo. Ale aspoň jsem se jím konečně stal a je to velký rozdíl oproti Samovi, co zde byl před 4 měsíci, a nemám v úmyslu se přestat posouvat. Těžko říct, jestli bych někomu tenhle životní styl doporučil. Já si ho ale vybral a vidím, že funguje, i když jsem musel na chvíli odložit mnoho skvělých aktivit. Ale tak to je a jinak to neumím. Těšte se, co přijde!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *