Jazykový koučink

Moji milí,

V oblasti výuky angličtiny a cizích jazyků celkově se pohybuji již dlouhých 16 let. Odučila jsem desetitisíce lekcí a z bodu A do bodu B či C pomohla stovkám, možná tisícům dětem a dospělým. Angličtina vždy byla a stále je moje obrovská vášeň. Časem se k ní přidaly i další světové jazyky, konkrétně němčina, španělština, francouzština a italština, jejichž znalosti a porozumění jim jsem předávala dále.

V roce 2014 jsem v rámci naší firmy Perfect World, jazykovky se srdcem založila náš Youtube kanál a začala natáčet výuková videa, abych tak mohla svůj smysluplný výklad poskytnout co možná největšímu počtu studentů a studujících.

Aktuálně jsem nejlépe hodnocenou lektorkou cizích jazyků v České republice (podle nezávislého serveru Jazykovky.cz), ale výuce jako takové se od počátku roku 2022 nevěnuji.

V současnosti pracuji na studijním programu výukových videí, který má za cíl studium nejen cizích jazyků zkvalitnit a zefektivnit. Tomuto projektu velmi věřím a chci mu věnovat svůj (volný) čas, energii a vhled, aby se stal úspěšným a funkčním systémem výuky nejenom v Čechách.

Z toho důvodu nemám již prostor věnovat se pravidelné výuce, přestože kontakt s jazykem a se studenty opravdu zbožňuji. Učení bylo vždy mojí láskou a za tu řádku let jsem si našla svoji cestu k lidským srdcím a duším. Chápat to můžete tak, že vám, studentům angličtiny či jiného cizího jazyka, opravdu rozumím a trvá mi pouhou chviličku zjistit, co vás trápí, čeho máte dostatek, co vám ještě moc nejde, v čem jste dobří, na čem by to chtělo zapracovat, a především: kam skutečně máte potenciál se posunout a co pro to budete muset udělat.

Navíc jsem přesvědčená, že v naší společnosti až příliš často dochází k tomu, že se nikam neposouváme. Angličtinu jsme měli naposled ve škole, v minulé práci nebo když jsme pracovali jako au-pair či uklízeč/ka v Anglii a od té doby nic. Upřímně, rve mi to srdce. Uvědomuji si, že často nemáme na nějaký posun v cizím jazyce absolutně čas nebo chuť. Řešíme jiné záležitosti, často praktické otázky „života a smrti“ typu výše výdělku, změny pracovního místa nebo životního směru. Angličtinu odsouváme čím dál tím více do ústranní a vzpomeneme si na ni pouze na dovolené nebo při náhodném setkání s cizincem.

Po letech, někdy skutečně dlouhých letech, přijde doba, kdy se všechno uklidní, jsme (jakžtakž) zajištění a začínáme přemýšlet nad tím, co dál. V rámci nostalgie a rozjímání nad životem vytáhneme z šuplíku angličtinu a trochu se vyděsíme. Částečně proto, že jsme na ni dočista zapomněli, a také proto, že cítíme, že by bylo dobré s tím něco dělat. V rámci pomyšlení na „bylo by dobré s tím něco dělat“, nám nezřídka naskočí husí kůže. Ne! Vzpomeneme si na školní roky, na šprtání se nazpaměť, na spouuuuusty nejasností, testy, doplňovačky, konverzace, maturitu, pokusy použít angličtinu v praxi. A je vymalováno. Jen tak se do toho nepustíme.

Když k tomu připočteme fakt, že ne každý kurz angličtiny (pro dospělé) je dobře veden a často se po pár lekcích rozhodneme se na to vykašlat, protože „na tohle nemáme přece čas“ a „toto nemáme zapotřebí“, je jasné, že pokrok vpřed rozhodně nebude procházka růžovou zahradou.

Rozpovídala jsem se, já vím. Ale abychom si rozuměli, je třeba vám vysvětlit, s čím vám mohu pomoci. Moji milí, já vás z tohoto začarovaného kruhu dokážu vytáhnout. Jsem přesvědčená, že cest ven a dopředu je mnoho, a váš budoucí úspěch záleží téměř výhradně na správném odhadu a stanovení vaší aktuální úrovně, celkové situace a typu studenta, kterým jste. Na základě těchto proměnných dokáži přesně určit, kde se aktuálně nacházíte, kam má smysl se vydat, do kdy tam dorazíte, a jaké vybavení a vedení pro tuto svoji cestu budete potřebovat.

Jsem nezávislý jazykový konzultant, který ve vašem životě buď může hrát roli počátečního odhadce a následného polního kontrolora či kouče a supervisora, který vám určí směr a následně kontroluje, konzultuje a vyžaduje vaše výsledky.

Pokud se tedy v angličtině chcete pousnout o kus dál a opravdu to myslíte vážně, dejte mi vědět.

Jazykovou konzultaci byste měli absolvovat, pokud:

–        Se chcete zorientovat ve své aktuální úrovni angličtiny/popřípadě španělštiny/ a dostat impuls ke svému budoucímu pokroku

–        Nad sebou potřebujete bič a víte, že sami se nikam neposunete

–        Rádi byste si udělali mezinárodně uznávanou zkoušku zakončenou certifikátem a potřebujete se na ni připravit

–        Vy nebo vaše děti se potřebujete připravit na maturitu či jinou zkoušku, rádi byste zjistili, kde se nyní nacházíte, a jak máte postupovat

–        Nechcete v životě stagnovat a chcete se pozvolným, ale stálým tempem posouvat dopředu

–        Toužíte být pod odborným vedením profesionála, který vám nedovolí uhnout z cesty, ale zároveň vás dokáže podpořit a pomoci

Jazykový koučink je vhodný také pro vaše děti – potřebujete-li zjistit, kde se aktuálně nachází, a jak by měly k jazyku dále přistupovat. Prostřednictvím první konzultacese dozvíte, jaké jsou jejich silné stránky, a na co by si měly dávat pozor / zaměřit se. 

Jak vám mohu pomoci?

Varianta I.

Úvodní analýza, přesné určení a vypracování hodnocení aktuálního stavu, projekt postupu

Před konzultací:

Vyplníte vstupní test online, a to nejdéle dva dny před konzultací.

Konzultace:

Trvá cca 45min až hodinu času. Na konzultaci s sebou nepotřebujete nic. Veškerý průběh konzultace je pečlivě připraven a vy se nemusíte ničeho obávat ani nijak připravovat. Na konci konzultace se dozvíte základní informace o svém aktuálním stavu, studijním typu a doporučení pro váš budoucí pokrok.

Po konzultaci:

Nejdéle týden po konzultaci obdržíte emailem přesný přehled a hodnocení svého aktuálního stavu + studijního typu a projekt (náčrt/návrh) budoucího postupu.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Varianta II.

Vše stejné jako „Varianta I“

+ navíc 10 jazykových koučinků/ přezkoušení

Po úvodní konzultaci a zhodnocení bude pravidelné přezkoušení a supervize probíhat dle domluvy – v průměru 1x – 2x měsíčně. Přezkoušení a supervize trvá cca 45min – hodinu času. 


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.