Lukáš Berka

Jmenuji se Lukáš, pocházím z Plzně, za chvilku je mi třicet, ale co je důležitější, že miluji svoji práci a vše, co momentálně dělám, rád o sobě říkám, že jsem nejšťastnější člověk na světě. Mám úžasnou práci, manželku, věnuji se svým koníčkům – extrémní překážkové běhy, horolezectví, cestování a rozvoj sebe sama, protože vždy je co zlepšovat.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Nic Vám neodpustím a bude se makat! Dokáži vyslechnout, ale vyžaduji, aby se na lekcích procvičovalo. K nám se chodí pro pokrok, který umím doručovat 🙂 Samozřejmě umím vytvořit i zábavné prostředí a někdy mám opravdu bláznivé nápady!

Proč učím pro Perfect World?
Protože je to místo, které plní sny jak svým klientům, tak svým zaměstnancům. Skrze zdravý tlak zde může člověk krásně růst a realizovat dokonce vlastní nápady a projekty, protože Perfect World není jen jazykovka! 

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?
Od roku 2015 učím v Perfect World. Zkusil jsem si pozici týmového vedoucího, kontrolora kvality i kluka pro všechno, co bylo třeba. Perfect World pro mě nyní znamená životní styl – dosahování svých cílů, zlepšování sebe a ostatních a pomáhat. Protože z vlastní zkušenosti vidím, že jádrem všech problémů je jen nedostatečná znalost. Pokud člověk je dostatečně vzdělaný, umí řešit každý problém. O tom je Perfect World a jeho komunita. 

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Začal jsem s AJ, postupně přidal NJ, pak ČJ pro cizince (vyučováno v AJ)  a nakonec NJ pro cizince (vyučováno v AJ). Nebudu lhát, že mám nejvyšší úroveň, jelikož mám AJ na B2, NJ na B1 a ČJ rodilý mluvčí. Vím, kde mám hranice. Úrovně, které umím, Vás 100% naučím, a když bude potřeba, vezme si Vás zkušenější kolega. Co umím lépe oproti jiným lektorům je to, že opravdu umím naučit. Od roku 2014 aktivně předávám to, co znám. Organizoval jsem vzdělávací konference, účastnil jsem se vzdělávacích konferencích (včetně zahraničních probíhající v AJ), organizoval jsem jazykové tábory a od roku 2015 jsem pod přímým vedením lidí, kteří vyžadují tu nejlepší službu pro naše zákazníky :). 

Jaký jsem lektor, jaké jsou mé silné stránky?
Srandista. Pomalu chápu, takže se hodně ptám a jsem zvídavý. Ve svých lekcích chci vidět pokrok. Pomohu všem, kteří si nechají pomoct. 

Jaký je můj největší životní sen?
Předávat to, co umím. Díky zkušenosti v Perfect World skutečně cítím, že mým posláním a snem je být učitelem – předávat znalosti. 
Plus samozřejmě mít karavan a cestovat se svojí rodinou. 

Co bych vám rád vzkázal?
Nikdy se nepřestávejte vzdělávat! 

Řekli o Lukášovi :

Výborný lektor, přátelský, nesmlouvavý, hodně naučí.

Ivana Cihlová

Lékařka

První učitel, který mě za půl roku naučil více než učitelé za 8 let. Sympatický, energický a velmi pozitivní lektor, který vám odpoví na jakýkoli váš dotaz a co nejvíce se vám snaží poradit. Moc mu děkuji za jeho trpělivost a za všechno, co mě dosud naučil.

Iva Kertysová

Díky za příjemné osobní vystupování a navození prima atmosféry při výuce. Určitě díky Lukášovi je pro dceru i školní výuka mnohem snazší. Chápe rychleji to, co by jí bez této zkušenosti trvalo mnoho hodin.

Eva Szoekeová

Maminka