Angličtina - Němčina - Španělština - Francouzština - Italština - Ruština

Mámou nebo podnikatelkou nebo obojím?

Být v dnešní době mámou, pokud je Vám pod 30 let, není úplně obvyklé. Starší generace to možná stále ještě nechápe nebo tomu třeba ni nevěří, ale ano, je to skutečně pravda. Vždy, když jsem rodila své dítě, byla jsem v porodnici na pokoji nejmladší ze všech, a to i teď naposledy, když jsem přivedla na svět naše čtvrté, krásnou Ester. Dovedete si představit, jak se moje spolubydlící tvářily, když se na ni přišly podívat naše tři starší děti 😊 Ale o tom nechci mluvit. Je jedno, co je „normální“ a co ne. To, co se počítá, je, zda žijeme hodnotný život, který chceme.

Když jsem se nad otázkou před mnoha lety zamýšlela, věděla jsem, že chci obojí – být podnikatelkou, něco dokázat v té business sféře, pomáhat lidem, mít pro ně hodnotu, změnit něco ve světě. Ale zároveň chci být mámou – chci dát život dalším stvořením, které by jej jinak možná nedostaly příležitost žít, chci je zahrnout láskou, dát jim domov, zázemí, věřit jim, podpořit je, ukázat jim, jak mohou žít. A protože nejsem troškař, a buď dělám věci pořádně nebo je nedělám, do obojího jsem se pustila tzv.na plné obrátky.

Dnes už je tomu od tohoto rozhodnutí pěkná řádka let, my se staráme o naše nádherné čtyři děti, já nosím páté pod trikem a to, kterému věnujeme nejspíše úplně nejvíc energie, nese název Perfect World. Jazykovka se srdcem. Pro mě je to až neuvěřitelné – s údivem sleduji, co všechno se dá za pár let vybudovat, a co může vybudovat i tak původně přelétavý a živý tvor jako já. Jen je třeba se ukáznit, pochopit do morku kostí, co je disciplína, investice, co stojí za pot a péči, a co ani za mák. Taky to nejde bez toho, aniž byste si k sobě našli ty správné lidi, počínaje ideálně dokonalým partnerem (kterého já mám) a perfektními a spolehlivými kolegy v práci konče. Všem jsem jim vděčná za obrovskou podporu, shovívavost, pracovitost a obdivuji práci, kterou na sobě doposud udělali. Bez nich by nikdy nebylo takové se ráno probouzet, bez nich by ta krásná slova „Mami, mám Tě ráda“ nezněla tak sladce. Protože bych si je nemohla tak moc vychutnávat. Měla bych hlavu plnou stresu, práce, starostí, co všechno musím zařídit.

Když máte okolo sebe ty správné lidi, svět je barevnější. Je stabilnější. Je opravdový. A pak si můžete žít své sny tak, jak si je vysníte. Protože Vy to dokážete. Vy dokážete všechno, co si budete přát. Jen je třeba přát si ty správné věci. Takže já si přeju nahlas: Chci být podnikatelkou i maminkou, sportovkyní i polyglotkou, chci pomáhat lidem a chci si nechat pomoci.

Vše, co dáme,

se nám vrátí.

Nic, co uděláme,

se nevytratí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *