Angličtina - Němčina - Španělština - Francouzština - Italština - Ruština

Naše metoda: Co všechno stojí za našimi výsledky

Znáte to… učebnice, lavice, cvičení, doplňovačky, teorie… Kolikrát jsme tohle všichni už někdy zažili. A jaké to neslo ovoce? Odpověď je jasná. A víte proč? Neboť to, co se chceme naučit, se vždy nejlépe naučíme tím, když to budeme dělat. A jak to vypadá v praxi?

Jak jste se učili jezdit na kole? Tím, že jste si četli návod na to, jak šlapat, přehazovat a zatáčet? Těžko. Sedli jste na kolo a začali jste jezdit. Nejdříve s kolečky, pak opatrně bez nich a teď si to štrádujete po ulicích jako diví. A co třeba, když jste byli úplně malincí a učili jste se chodit? Předčítala Vám maminka teorii chození z knížky a pak Vás za domácí úkol nechala vyplnit cvičení? To bychom se plazili ještě doposud. Zkrátka jsme si začali pomalu stoupat, přidržovali jsme se přitom židliček a stoliček, chodili jsme od stolu k židli a vždycky se rychle chytli, abychom nespadli, až jsme jednou konečně udělali obrovskou výpravu přes celý byt. Naučili jsme se to totiž tím, že jsme kolem toho moc neremcali.

A jak to vypadá, když se chceme naučit cizí jazyk? Paradoxně přesně naopak. Vyzbrojíme se učebnicemi a cvičeními a táhneme do války s angličtinou nebo jinou cizojazyčnou řečí jako kdybychom vůbec nevěděli, že nejlepší způsob, jak se skutečně naučit anglicky mluvit je zkrátka jednoho dne začít anglicky mluvit. Možná si říkáte, že to nejde, když jste třeba úplní začátečníci nebo třeba i něco umíte, ale nevíte, jak má taková věta vypadat. A máte vcelku pravdu. Nestačí Vám totiž si jen tak doma u stolu začít povídat sami pro sebe. Když jsme se učili chodit nebo jezdit na kole, také jsme na to nebyli sami. Potřebujete učitele. Člověka, který danou činnost perfektně ovládá, ví, jak Vám své vědomosti předat, a umí vám poskytnout rozvoj pro Váš růst.

Přesně v tom tkví metoda Jazykovky se srdcem: v lektorech, kteří umí učit, znají bariéry, na které je možné při studiu narazit, a umí Vám je pomoci překonat v aktivním používání jazyka, žádných učebnicích, vlastních výukových plánech a přístupu, který po studentech vyžaduje vlastní zapojení a v příjemném, individuálním, ale neústupném přístupu, kdy vše to, co bylo jednou dohodnuto jako pro fungování a skutečné výsledky nezbytné, je vždy vyžadováno V Perfect World moc dobře víme, že abyste se něco naučili, musíte to sami dělat. A tak to po Vás vyžadujeme, netolerujeme výjimky a sledujeme pokroky, které díky tomu děláte.

Držíme palce, ať Vám to jde stále tak skvěle jako doposud!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *