Angličtina - Němčina - Španělština - Francouzština - Italština - Ruština

Rok 2017 – Deset milníků (nejen) Perfect World

Tak a je to tam. Uběhl celý rok a jak říká v jedné své krásné písničce John Lennon – „Další rok za námi a co jsi udělal?

Dobrá otázka, že? Pokládáme si jí asi každý, když se ty roky mezi sebou lámou a není již cesty zpět. Tak jsem si jí dnes taky položila a koukla se trochu hlouběji do svědomí. Připravila jsem pro Vás takové desatero, jestli Vás to zajímá.

Tak pojďme na to. Rok 2017 byl pátým rokem našeho podnikání. Právě v něm uplynulo pět let od doby, kdy se tehdy naprosto nezkušená mladá holka vrhla přímo po hlavě ze skály a založila si vlastní školu se zavazujícím názvem Perfect World. Letos jsme to oslavili tím, že jsme v lednu uspořádali první velkou setkávací a vzdělávací akci Perfect Day – vybrat mluvčí a celou akci uspořádat nebylo jednoduché, ale nezaobírali jsme se zbytečnými složitostmi.

Pocit po takové celodenní akci, na které bylo tehdy ke 40 účastníkům, byl nezapomenutelný. Lidé odcházeli a byli opravdu šťastní. Zářili jako sluníčka a děkovali. Perfect Day byl takovým startem něčeho nového. V červnu proběhlo jeho další pokračování a na leden 2018 se nám podařilo vybrat opravdu špičkové mluvčí, o kterých by se mi dříve ani nesnilo. Možné je to, co připustíte, a proto považuji Perfect Day za úspěch číslo 1, ohlížíme-li se zpět do roku 2017.

Úspěch č.2? Tak to je jasné. Nápad Setkávacích večerů, které se zrodily z představy sdružovat ty správné lidi pravidelněji než jen jednou za půl roku, jak umožňuje Perfect Day. Setkávací večery vznikly v březnu jako pravidelné akce jednou za měsíc, které umožňují poznávat zajímavé a kvalitní kontakty a zároveň se setkávat s jedinečnou osobností – jejich speciálními hosty byly například moderátor českého rozhlasu Stanislav Jurík nebo umělecký ředitel Divadelního léta pod plzeňským nebem, Vilém Dubnička. Tyto akce jsou plné energie a chuti žít plněji a smysluplněji, v komunitě a pro pomoc druhým. Díky za ně.

V roce 2017 jich proběhlo 7 a s radostí mohu říci, že speciální hosty máme připravené již na další 4 měsíce dopředu.

Za další milník v loňském roce považuji naše pokračování v natáčení výukových videotipů – v roce 2017 jich bylo konkrétně 73 a nezřídka komunikujete, že Vám skutečně pomáhají. Je mi ctí a radostí Vám je dodávat! Natáčím vždy minimálně jednou týdně a v dalším roce hodlám nepolevit 🙂

Další záležitost, na kterou jsem pyšná, je fakt, že jsme byli schopni překonat náročné období kyberšikany, které se nás ještě téměř polovinu roku 2017 dotýkalo. Pozůstatek naší kavárny, kterou jsme s těžkým srdcem zavřeli na podzim roku 2016 nás bolel ještě hodně dlouho. Nemálo lidí se k nám odvrátilo zády a zjevně se již nikdy neotočí, nejedna hrstka studentů vzala naší školu velkou oklikou, když hledala, kde se skutečně naučit cizí jazyk. Občas to byla těžká období. Právě ona nás ale hodně posílila, neboť jsme museli všechno, naprosto všechno začít dělat na 100%. A i když to možná zní samozřejmě, takové to není. Byla to škola života, ze které se mi několikrát chtělo odejít, ale nestalo se tak.

Číslo 5? Pro mě jednoznačně jedna osobní věc, a to fakt, že jsem vydržela u studia španělštiny, se kterým to na počátku roku 2017 při všem tom humbuku kolem kavárny vypadalo trošku bledě. Nakonec jsem se ale zakousla a v listopadu 2017 si dokonce udělala svoji první mezinárodní zkoušku z tohoto jazyka.

A dál? Je toho ještě docela dost, tak to vezmu trošku hopem:

6. Jako šestku jednoznačně uvedu náš prázdninový výkon, kterým bylo 8 dodaných táborů s angličtinou bez pořádné přestávky na odpočinek. I na základě zkušeností z tohoto roku jsme se rozhodli, že v roce 2018 uděláme táborů pouze 6 a všechny si je povedeme sami, abychom udrželi 100% kvalitu a nasazení, které na takovém kempu od rána do večera není úplně jednoduché udržet 🙂

Dominika Pašková

7. Sedmičkou je pro mě zajímavý bod, který nemluví o tom, že se něco stalo, ale naopak, že se něco nestalo. Rok 2017 je totiž prvním rokem za nějakou dobu, co se nám nenarodilo žádné miminko. 🙂 Nyní máme tedy tři, poslední Ráchel z roku 2016 a následující sudý rok snad přinese další nadělení.

8. Za osmé jsme zase u práce, neb jsem právě v roce 2017 začala tvořit krátké tipy Anglicky stručně a jasně, kterými je vyzdobena naše škola a které jsou také k dispozici pro naše studenty v podobě kapesních příruček. Do konce roku 2017 jsem jich stihla vytvořit 103 a jsem na ně pyšná, neboť pomáhají a jsou k světu 🙂

9. Devítkou je definitivně jedno velmi důležité rozhodnutí, které jsme s manželem ke konci roku 2017 učinili, a to nechat si v týmu Perfect World pouze takové lektory, kteří jsou 100% na palubě naší lodi a dává jim smysl myšlenka firmy, pro kterou chtějí žít a pracovat. Citelně se nám zúžila posádka, ale poprvé za ty roky cítím, že toto je ta správná cesta a že se konečně budu starat pouze o ty, které mám z hloubi srdce ráda a oni mne a nás. Držte palce, jestli chcete.

10. Desátým úspěchem a tím nejdůležitějším úspěchem jsou pro mě lidi kolem mne. Ti, pro něž žiji, kterým dávám svoji energii, ti, pro které dýchám a kteří jsou mým smyslem. Je to především můj manžel, který je neuvěřitelně tolerantní, má jasno v hlavě a jeho podpora je to nejsilnější, co znám. Pak jsou to moji rodiče, kterým vděčím za pocit jistoty, který si nosím dennodenně s sebou. Jsou to velmi silně i moje děti, nádherná stvoření, co si každou chvilku říkají o pusinku a samy od sebe prohlašují, že nás mají rádi. Jsou to moji kolegové, kteří umí podat pomocnou ruku a vím, že jim není jedno, jak věci dopadnou. Jsou to moji přátelé, kteří na mě myslí, když to potřebuji, a které nosím v srdíčku. Jsou to lidé kolem mě, kteří nezávidí, nemračí se, doufají, chtějí, pracují, touží, sní, umí si vyhrnout rukávy a nečekají, až je někdo spasí.

A jsou to velkou mírou také všichni moji zlatí studenti a všichni báječní lidé, kteří studují v naší škole. Velmi si vás vážím za vaši ochotu pracovat na svém životě a dělat ze sebe lepší lidi. Nikdy vás nepřestanu obdivovat a vždy tu pro vás budu.

S opravdovou láskou

Vaše Dominika

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *