Tomáš Kellich

Jmenuji se Tomáš, narodil jsem se v roce 2001 v Plzni, kde jsem též vyrůstal. Od roku 2021 studuji na Pardubické Univerzitě bakalářský obor Angličtina pro odbornou praxi. Ve studiu plánuji pokračovat i po státnicích navazujícím magisterským oborem Anglická filologie. Mimo lektorství se věnuji překladu a také historii a literatuře anglicky mluvících zemí. Mezi mé koníčky patří hudba, čtení a cestování jak po Česku, tak i po cizích zemích.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?

Lekce se mnou jsou interaktivní, zábavné a především přizpůsobené individuálním potřebám studentů. Stejně jako jazykovka obecně, kladu i já důraz na praktické využití jazyka. Na každé lekci je mým cílem vytvořit skvělou produktivní atmosféru, aby student z lekce odcházel sice vyčerpán, ale s dobrým pocitem, že udělal další krok ke svému cíli.

Proč učím pro Perfect World?

S jazykovkou Perfect World se především shodujeme v pohledu na způsob výuky. Sdílím jejich vizi poskytování kvalitního jazykového vzdělání v přátelském a produktivním prostředí. Perfect World nevnímá studenta jen jako jméno na seznamu, ale jako jednotlivce s individuálními potřebami a potenciálem, kterému se snaží maximálně věnovat a pomoci dosáhnout jeho cílů.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?

V Perfect World učím od února 2024. Jde o mou první lektorskou zkušenost, ale už teď vím, že bych naši spolupráci rád udržel co nejdéle to bude možné. Tato práce mě naplňujou obrovským profesním i osobním naplněním. Pocitu, který se dostaví poté, co lektor vidí pokrok a výsledky studenta, se máloco vyrovná.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?

Učím převážně angličtinu, občas také češtinu. Anglicky se učím již od školky a postupem času mi bylo jasné, že tento jazyk je něco, čemu se chci věnovat celý život. Když tedy došlo na výběr vysoké školy, bylo jasné, že mé kroky povedou v tomto směru. V tuto chvíli je má angličtina na úrovni C1, což mohu dokázat úspěšným složením vysokoškolské zkoušky dle CEFR.

Jaký jsem lektor, jaké jsou mé silné stránky?

Jsem trpělivý, empatický a kreativní lektor, který má jako jeden z hlavních cílů to, aby se na jeho lekcích studenti cítili komfortně a sebevědomě. Jsem schopen vysvětlit složitější koncepty jednoduše a srozumitelně tak, aby je každý pochopil. Vím, že každý student má svůj vlastní osobitý styl učení. Tento styl se snažím odhalit a následně mu adaptivně uzpůsobovat lekce. Mezi mé silné stránky také patří schopnost studenta namotivovat k další práci a neustálému zlepšování. Neustále se také sám vzdělávám a snažím se svou výuku posouvat.

Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšný?

Jsem ohromně pyšný na to, jakým způsobem vedu svůj život. Vím, jaké jsou mé cíle a jdu si za nimi. Samozřejmě jsem také pyšný na mé studijní úspěchy. Jako odměnu za mé snažení beru například možnost zúčastnit se několika měsíční stáže na Generálním Konzulátu ČR v Manchesteru, kde jsem také svou angličtinu podrobil zatím té největší zkoušce. V neposlední řadě jsem pyšný na každého z mých studentů a jejich úspěchy. Vidět, jak se zdokonalují a dosahují svých cílů, je pro mě největší odměnou.

Jaký je můj největší životní sen?

Mým životním snem je dále dělat to, co mě baví a naplňuje. Neustále se v tom zlepšovat a posouvat své hranice. Chci žít aktivní život plný skvělých zážitků, obklopen lidmi, které mám rád.

Co bych vám ráda vzkázal?

Rád bych Vám vzkázal, že učení se novému jazyku je schopno být skutečně skvělým dobrodružstvím, které Vám ve finále může ohromně prospět v osobním i profesním životě. Držte se své vytyčené cesty a nenechte se odradit drobnými neúspěchy, ty totiž ke každé úspěšné cestě neodmyslitelně patří. 🙂

„The harder the climb, the better the view.“

Řekli o Tomášovi: