Michaela Pihrtová

Ahoj všichni, jmenuju se Míša, jsem rodilá Plzeňačka, bydlím společně s přítelem a kočkou v menším bytě v Plzni, do budoucna bych se ale chtěla přestěhovat do nějakého hezkého domečku. Už mám dostudováno, a tak se můžu věnovat jen tomu, co mě baví a naplňuje. V létě ráda chodím k vodě, plavat nebo na procházky. Ráda jezdím na výlety po Česku i v zahraničí a poznávám nová místa. Mojí velkou zálibou jsou také cizí jazyky, ve kterých se snažím neustále posouvat, přemýšlím také nad dalším jazykem, ráda bych se naučila třeba rusky nebo italsky. Jsem hodně klidný člověk, je opravdu těžké mě naštvat, vše beru s nadhledem.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Během našich lekcí se soustředím na Vaše slabé stránky nebo časté chyby a pomůžu Vám je odbourat a konečně se posunout z „mrtvého bodu“. Lekce se mnou jsou příjemné, dokážu Vás podpořit a pochválit, zároveň ale chci, abyste ze sebe během hodiny vydali maximum. Na lekcích můžete tedy čekat příval pozitivní energie a rychlý spád lekce, při které se určitě nebudete nudit.

Proč učím pro Perfect World?
Pro Perfect World učím proto, že naše výuková metoda opravdu funguje, a když se ohlédnu za pokroky mých studentů, vidím, že to opravdu dává smysl. Pomáháme lidem, aby se zlepšili nejen v jazycích, ale aby od nás odcházeli s lepší náladou a dosahovali svých cílů. V Perfect World je příjemná rodinná atmosféra a spoustu bezvadných lidí, jak lektorů a vedení, tak studentů.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?
V Perfect World učím už pátým rokem. Moje práce je zároveň mým koníčkem, ve kterém se můžu plně realizovat. Ráda pomáhám lidem k tomu, aby dosáhli svých cílů, které vyžadují znalost jazyka. Skvělé momenty jsou také ty, když studenti konečně pochopí nějaké slovo či větu, se kterou se denně setkávají například v reklamách nebo v písničkách, ale teď konečně chápou její pravý význam. Jsem ráda, když se studenti stávají samostatnější a dokáží jazyk používat přirozeně.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Momentálně učím angličtinu a němčinu, od začátečníky až po pokročilé. Angličtinu jsem se začala učit na základní škole, pak na gymplu a ještě k tomu tři roky na vysoké škole, kde jsem pronikla i do oboru obchodní angličtiny. V prosinci 2018 jsem si udělala zkoušku CAE (úroveň C1), ale rozhodně nekončím. Stále je co objevovat. Moje historie němčiny je podobná jako u angličtiny, jen jsem s němčinou začala až o něco déle, na gymnáziu. Z němčiny zatím žádný certifikát nemám, ale chystám se na něj. Mým aktuálním cílem je také C1.

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?
Rozhodně jsem trpělivá, co se týče Vašich chyb, jelikož vím, že se Vám je podaří brzy odbourat a zlepšit Váš jazyk. Mám ráda, když se pořád něco děje, jsem energická, hodina má spád a vždy mám připravené různé aktivity, které během lekce stihneme. Dokážu poznat Vaše slabiny a poté na ně cílím tak, abyste se opravdu zlepšili. Vyžaduji po Vás nejlepší výkon, pokud jste tedy již výše než úplní začátečníci, budu Vás tlačit do toho, abyste nepoužívali jednoduchá slova a fráze, které máte již nacvičené, ale i ty novější a těžší, které posunout Váš jazyk zase o úroveň výš.

Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšná?
Jsem pyšná na lidi, které mám kolem sebe, za to, že na sobě chtějí pracovat a míří vysoko. Toto se týká například mého přítele a řady mých skvělých studentů. Jsem pyšná i na sebe a na to, co jsem v Perfect World za těch pět let dokázala, jaký jsem lektor, ale i člověk.

Jaký je můj největší životní sen?
Snů mám hodně a všechny by se na tuhle stránku bohužel nevešly. Pokud mám ale vybrat ten nejdůležitější, jednou bych ráda dosáhla toho, aby se školský systém u nás zlepšil, aby žáci a studenti nechodili do školy otrávení a znechucení, aby je studium bavilo a aby pracovali se smysluplnými učebnicemi (nejen jazyka). S tím souvisí další cíl, a tím je napsat jazykové učebnice na němčinu a angličtinu, pomocí kterých se kdokoli naučí jazyk opravdu používat, a ne jen vyplňovat cvičení.

Co bych vám ráda vzkázala?
I ten největší profík začínal od nuly, a proto se nevzdávejte a pracujte na sobě, trénujte, trénujte, učte se z chyb, a jednou dosáhnete toho, o čem sníte. 🙂

Řekli o Míše :

S Míšou jsem spokojená, je usměvavá, pozitivní, velmi příjemná a takové lidi mám ráda. Je spolehlivá a evidentně němčinu ovládá bravurně. Výuka mě s ní baví a hlavně u sebe vidím výsledky a zlepšení. Určitě bych ji doporučila dál. Děkuji!

Hana Procházková

Míša je lektor, který má neuvěřitelnou schopnost dostat do člověka i velmi těžké a složité části cizího jazyka vlastně tak nějak jednoduše 🙂 Klidným vytrvalý, trpělivým a pozitivním přístupem mě nutí se těšit na každou hodinu. Míša má obrovskou slovní zásobu a je na ní zcela zřetelně vidět, jak to vypadá, když někdo dělá to, co má rád, a dělá to pak snadno, jednoduše a prostě dobře. Mluvený projev je pro mě srozumitelný a jasný. Míša je dle mého velmi klidná, trpělivá, má velkou zkušenost s učením a učí „od srdce“. Míša je nejlepší lektorka, kterou jsem v Perfect World měl, a budu moc rád, když to se mnou ještě vydrží 🙂

Ondřej Tyc

Míša je skvělý člověk a skvělá lektorka. Učí s absolutní lehkostí a člověk má i z opravdu těžké látky pocit, že je to vlastně naprosto jednoduché 🙂 Je ohromně milá a lidská, vždy maximálně nápomocná a ochotná. Míša je lektor, pro kterého nic není problém. Motivuje k lepším výsledkům a člověk odchází s pocitem, že vlastně mluví a umí 🙂 Hodiny jsou dynamické a využité do poslední minutky 🙂

Tereza Křenová

teamleader