Anička Vu (My Hanh)

Hallo, hi. Zdravím všechny. Jmenuji se My Hanh, ale spíš mi říkají Anička či Annie. Narozena v Brně, místní z Chebu, bydlíc v Norimberku. Baví mě čtení, volejbal a ráda peču sladké, během studia je pro mě totiž důležité doplnit si cukry. Než jsem přešla na psychologii, studovala jsem anglistiku a germanistiku v Bayreuthu. Nějaký čas se tedy zabývám cizími jazyky, ať už se tedy jedná o němčinu a angličtinu, které taky učím jako lektorka u Perfect World, nebo třeba o japonštinu a korejštinu, u nichž si zatím troufnu jen na kratší rozhovor.

Říká se ,,kolik řečí umíš, tolikrát si člověkem” a proto se vždy se vyplatí umět domluvit se cizím jazykem. Nejen, že se vám to hodí profesionálně do života, ale také si otevřete bránu příležitostí navázat nové kontakty.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?

Během lekce ráda propojuji procvičování slovíček a gramatiky se špetkou humoru. Nemusíte se tedy bát, že se na lekcích budete nudit. Věty na hodinách mohou být sice složitější, ale mým účelem je vám ukázat, čeho jste vlastně schopni. A na konci si vlastně uvědomíte, že málokdy odcházíte bez nových slovíček, které se vám můžou v budoucnu hodit.

Proč učím pro Perfect World?

Tím, že jsem začala učit v Perfect World, jsem chtěla čelit něčemu novému, něčemu, co by mě to vytáhlo z komfortní zóny. Svojí volby jsem od té doby nelitovala ani jednou, vzhledem k tomu, že v Perfekt World mohu spolupracovat s báječnými lidmi, které vás nenechají ve štychu jak v práci tak mimo ni.

Líbí se mi celkový přístup Perfect World, zejména přístup k individuálnímu studentovi. Kladou totiž důraz na to, že každý je přeci jedinečný a potřebuje tak jedinečně přizpůsobenou výuku.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?

Začala jsem učit od září 2022. Což v tento okamžik, co to píší, činí dva měsíce. Nováček tedy úplně nejsem, ale na to abych se nazvala profesionálem, potřebuji ještě hodně praxe. A ráda bych ji získala právě díky vám, jelikož mě baví interakce s různými lidmi.

V této práci mě baví spojení dvou věcí, na kterých mi záleží. Lidé a jazyky. Snad s každou hodinou mi vyučování připomíná, že se člověk může pořád něco naučit.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Učím převážně němčinu od začátečníků až po pokročilé, angličtinu učím sice vzácně na vyšších úrovní, ale není problém zaskočit někdy za kolegu u nově studujících. Kvůli studiu jsem složila uznané zkoušky z angličtiny a němčiny- každé na úrovni C1. Přesto je dost prostoru dále nabývat nové znalosti z obou jazyků. Do budoucnosti bych chtěla dosáhnout úrovně C2.

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?

Řekla bych, že jsem docela usměvavá a považuji se za bezprostřední osobu. Jako lektorka je pro mě důležité, aby se mohl člověk uvolnit na hodinách. Když se člověk baví a přitom se něco naučí, tak je moje role lektorky splněna i naplněna.

Jaký je můj největší životní sen?

Životním snem bych mohla označit ambici vydat vlastní knihu. Zažít, jak ji někdo chválí nebo doporučuje ostatním. Jako malá jsem vymýšlela bezpočetné příběhy, které jsem si většinou nechala pro sebe, vzhledem k tomu že mám perfekcionistické sklony, když se jedná o vlastní tvorbu. Proto by byl pro mě neskutečně velký výkon, pokud bych konečně s jedním příběhem byla spokojena natolik, že bych jej sdílela s ostatními.

Co bych vám ráda vzkázala?

Učit se jakýkoliv jazyk není jednoduchá záležitost, proto je zásadní nechat to probíhat volnějším proudem. Nepospíchat, nenadávat si, když se něco nepovede ihned na první pokus, a hlavně neflákat to.

Řekli o Aničce :