Anna Vernerová

Ahoj všichni! Já jsem Anička a pocházím z Plzně a pracuji ve škole Perfect World jako lektor angličtiny. Miluji muziku, knihy, přírodu a zvířata a hrozně moc si cením maličkostí v životě. Lidé mě popisují jako „milouše“ nebo „mámu“. Z toho vyvozuji, že jsem milý a přátelský člověk a skutečně se o lidi které mám ráda někdy starám jako máma. Beru to jako jednu ze svých předností. Doufám, že budu dobrá učitelka ke které budete na hodiny docházet rádi a že si zajistím ještě dlouhou budoucnost v této skvělé škole. 🙂 

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Možnost chtít jednu větu opravovat tak dlouho dokud nebude úplně správně, ale také spoustu vřelých úsměvů a přátelskou atmosféru. Chci člověka naučit – ne mu jazyk sílou nacpat do hlavy. Takže se nemusíte bát, když to nepůjde hned na poprvé. Společně to zvládneme.

Proč učím pro Perfect World?
Protože jsem si zamilovala lidi, přístup i prostředí téhle školy. Není to jen práce, je to rodina. Na kohokoliv se můžete obrátit nejen s problémy na které narazíte při učení ale i v životě. Filosofie vzdělávat ostatní ale hlavně sám sebe je mi blízká a Perfect World si okamžitě získal moje srdce.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?

V dřívější práci jsem pracovala v roce 2018 jako učitelka angličtiny a občas i češtiny pro autistické děti v rodinném centru, ale zde jako lektor PW jsem teprve krátce (od srpna 2021). Doufám, že měsíce a roky budou jen a jen přibývat. Tato práce pro mě znamená všechno. Vždycky jsem toužila být buď učitelkou angličtiny a nebo spisovatelkou. Stále nemůžu uvěřit, že se mi můj sen splnil a nehodlám se ho vzdát.
 

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Jsem z 90 procent lektorka angličtiny, ale občasně se věnuji i učení češtiny. Pokud jde o jazyky vždycky jsem k nim měla blízko a angličtina je mojí láskou už od útlého věku. Nejenom, že si mohu přečíst knihy v originále dříve než vyjdou v překladu u nás (:D), ale zároveň jsem si našla přátele po světě a mohu pomoct cizincům v naší zemi cítit se více vítáni a zase čechům aby byli sebejistí při výjezdu do zahraničí. Angličtina nás spojuje. Mám úroveň C1 a zkoušku CAE.

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?

Myslím, že jsem hodně přátelská a usměvavá. Mám ráda lidi a obecně chci aby se v mé blízkosti cítili dobře. Takže se na své studenty často usmívám a dávám jasně najevo když mi dělají radost. Zároveň, ale mám díky práci s dětmi dostatek trpělivosti a ať se děje co se děje tak vás dovedu do cíle. Nic ale není zadarmo. Se mnou musíte makat aby jste si všechny úsměvy zasloužili.
 

Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšná?

Největší pýchou v mém životě je rozhodně růst a pokrok přese všechny zdravotní i psychické překážky. Že jsem se v mnoha úděsných situacích nevzdala a šla dál a že jsem postupem času našla sílu si věřit, dělat věci co mě naplňují a dávat lásku nejen okolí ale i sobě.
 

Jaký je můj největší životní sen?
Už jsem zmínila, že učení angličtiny je má vysněná práce, ale abych to shrnula… Toužím po tom mít spokojenou rodinu, pomáhat lidem a dělat vše proto abych byla se svým životem spokojená.

Co bych vám ráda vzkázala?
Klasické české přísloví. Všechno jde když se chce. Mluvím z vlastní zkušenosti – když budete chtít a nevzdáte se, zvládnete všechno.