Barbora Šrámková

Ahoj všichni, jmenuji se Barbora, ale všichni mi říkají Bára nebo Barča. Pocházím z malé vesnice nedaleko Hradce Králové, která je známá svými jablečnými sady.

V Perfect World učím anglický jazyk a lidé o mě říkají, že jsem velmi usměvavá, trpělivá a často velmi plná energie. Zároveň anglický jazyk i studuji na Univerzitě Pardubice.

Když se ale zrovna neučím na nějakou zkoušku, nebo nemám zrovna lekce, tak ve svém volném čase ráda kreslím, či si zahraji nějakou tu počítačovou hru. Zároveň se ale věnuji svým zvířatům, kterých mám doma více než dost a například se svým Chodským psem Girem trénujeme Dog Puller, takže v rámci možností jsem i sem tam poměrně aktivní :D.

Pokud se na lekci potkáme, můžete věřit tomu, že do ní dám srdíčko a budu se o váš pokrok ze všech sil snažit. Zároveň ale udělám maximum pro to, abychom si společnou lekci oba užili 🙂

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?

Od lekcí se mnou můžete očekávat velmi klidnou a přátelskou atmosféru, kde se nebudete muset bát projevit svůj názor, na něco se zeptat, či mě o cokoliv požádat. Ať už to bude požádání o zpomalení či zrychlení chodu lekcí, či žádost o to se k něčemu vrátit, nikdy vás za to nebudu soudit a udělám vše pro to, abyste se v lekcích cítili co nejlépe. Určitě se spolu i zasmějeme, podělíme se o nejrůznější zážitky, ale zároveň se budeme snažit o postup na základě vašeho zvoleného tempa. 
 

Proč učím pro Perfect World?

V Perfect World učím, protože k anglickému jazyku mám velmi blízko. Více méně veškeré své hry hraji primárně v angličtině a jsem jeden z těch lidí, kteří mají v angličtině nastavené i veškeré své zařízení :D. Má cesta k úspěchu také nebyla vůbec snadná, a proto bych se o své zkušenosti ráda podělila s co nejvíce lidmi a ráda bych se vás pokusila navést na tu nejoptimálnější cestu v učení se angličtiny. Zkrátka, učení a komunikace v angličtině je moje velká vášeň a ráda bych tuto vášeň s vámi sdílela :).
 

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?

V Perfect World již učím od prosince 2023 a tato práce je pro mě velmi důležitá. Nejsou to pro mě pouze hodiny, které si tu odsedím, čistě protože musím. Jak jsem již zmínila, cokoliv spojeného s anglickým jazykem je pro mě velká vášeň, z čehož vyplývá, že i tato práce je má velká vášeň, které věnuji i podstatnou část svého volného času. Je to pro mě místo, kde se můžu poznat se spoustou úžasných a šikovných lidí, sdílet s nimi jejich radosti i starosti a zároveň se při této práci můžu plně ponořit do tohoto úžasného jazyka a pomáhat ostatním lidem v jejich cestě k úspěchu.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?

V Perfect World učím pouze anglický jazyk a má úroveň tohoto jazyka je C1. Z této úrovně mám v rámci svého studia na univerzitě úspěšně splněné celkem čtyři zkoušky. Anglický jazyk používám vlastně každý den. V tomto jazyce poslouchám veškeré své písničky, koukám na veškeré filmy, hraji všechny svoje hry a dokonce i články čtu převážně v angličtině. Každý den se snažím být co nejčastěji ponořená v tomto jazyce, ale i přes to stále narážím na nové věci, které je potřeba dohnat. 
 

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?

Sama o sobě bych řekla, že jsem velmi trpělivá lektorka, které nevadí spoustu věcí klidně několikrát zopakovat. Je pro mě hlavní, aby člověk branou látku opravdu pochopil a aby pro něj byly lekce optimální. Snažím se tedy každému člověku lekce přizpůsobit tak, aby mu co nejvíce vyhovovaly. Bývám velmi usměvavá a plná energie, ale zároveň jsem velmi empatická a chápu, že ne každý den může mít člověk dobrou náladu. Proto, když budete chtít, ráda vás vyslechnu a lekci vaší náladě přizpůsobím, abychom si ji oba užili 🙂 
 
Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšná?
 
Ve svém životě jsem nejvíce pyšná na to, kam až jsem se v životě dostala. Kdyby někdo před 10 lety řekl, že jednou budu v angličtině velmi dobrá a že ji budu dokonce i učit, vysmála bych se mu do obličeje. Ušla jsem velký kus cesty, nebyla to ani trochu jednoduchá cesta, ale jsem tady a pořád je dál co dohánět.
 

Jaký je můj největší životní sen?

Můj největší životní sen ironicky nemá nic společného s anglickým jazykem, protože bych se jednou ráda podívala do Japonska. Ráda bych se sebrala se zabaleným kufrem a na měsíc odletěla a snažila se co nejvíce procestovat a podívat se po Japonsku. Jakožto fanouška Anime mě tato kultura velmi zajímá a ráda bych ji zažila na vlastní kůži.

Co bych vám ráda vzkázala?

Všem bych tímto ráda vzkázala, že cesta, na které se možná sejdeme je velmi trnitá a vyčerpávající, ale věřím, že ji společně zvládneme a věřtě tomu, že opravdu stojí za to! 😉 
 

Řekli o Barče :