Desátý rok s Perfect World

image00006

Na podzim tohoto roku (2024) budu slavit deset let výročí svého působení v Perfect World, jazykovce se srdcem. Neuvěřitelné.

Když jsem v osmnácti letech přišla na pohovor na pozici lektorky angličtiny, vůbec jsem neměla tušení, co chci jednou v životě dělat. Měla jsem před sebou poslední rok na gymnáziu a příležitost začít si vydělávat něco málo ke studiu mi přišla zajímavá. S doučováním jsem neměla žádné zkušenosti, když pominu pár setkání s tehdejšími spolužáky, kteří potřebovali tu a tam s něčím pomoci. Na začátku jsem byla dost nervózní, příprava na lekci mi zabrala hodně času, stejně jako oprava domácích úkolů, protože jsem si musela neustále něco ověřovat. K mému překvapení to se mnou Ondra a Dominika Paškovi nevzdali a naopak mi postupem času začali dávat další studenty a později také nové příležitosti zkoušet i jiné činnosti mimo lektorování.

Z každého nového úkolu jsem měla respekt, ale nikdy jsem nabídku neodmítla. I když to bylo náročné, jsem ráda, že jsem si mohla vše vyzkoušet, načerpat zkušenosti do budoucna a pomalu ale jistě objevovat to, co mě baví, co jsou mé silné stránky a co chci opravdu dělat. Za tu dobu jsem si v jazykovce se srdcem zkusila mimo samotné učení také překlady a tlumočení, vedení týmu lektorů, kontrolu kvality výuky, tréninky nováčků, pozici obchodníka, tvorbu (videa, kurzy…) a také činnosti z marketingu. Jak vidíte, činností a pozic nebylo za jednu dekádu vůbec málo.

Za všechny příležitosti jsem velmi vděčná, jelikož jsem měla možnost nahlédnout pod pokličku fungování a vedení školy. Každá pozice, kterou jsem vykonávala, mě naučila hodně věcí, například improvizovat, rychle reagovat a přizpůsobit se situaci, vyslechnout a podpořit ostatní, stanovovat konkrétní cíle a termíny, prezentovat se na veřejnosti, organizovat si práci a čas a další dovednosti. Vím, že mám ještě slabé stránky a prostor pro zlepšení, ale neustále se snažím po malých krůčcích zlepšovat a učit se. Vážím si také důvěry Domči s Ondrou, kterou mi dali a i přes mé chyby a přešlapy mě vedou dál.

Nyní vím, že jazykovka je to, čemu se chci v životě věnovat. Samozřejmě mě baví vzdělávání sebe sama a také našich studentů, ale objevila jsem také zálibu v přípravě obsahu výukových plánů, kurzů, videí a všeho tvořivého, co může naše služby vylepšit a posunout vpřed tak, abych naším studentům mohli pomáhat co nejlépe to bude možné.

Čas, který jsem s Perfect World zatím strávila, utekl neskutečně rychle a já jsem moc zvědavá a těším se na další výzvy a dobrodružství, která na mě čekají v další desítce. První velká výzva mě čeká již toto léto v podobě letního tábora pro dospělé, jelikož je tento rok historicky prvním, kdy organizace a celkový průběh tábora bude pod taktovkou mě a mého kolegy Samuela Zhnega. Držte nám palce! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *