Eva Petrášová

Zdravím. Jmenuji se Eva. Většinu svého „dospělého“ života žiji v zahraničí. Prožila jsem pět let v krásném městě Bournemouth v Anglii. Bylo to super fajn, ale stejně mě to táhlo někam dále. Díky jednomu nepěknému viru jsem se na rok zasekla v České Republice, ale ta už opravdu není pro mě. Při této zastávce jsem měla možnost pracovat jako sociální pracovnice (můj oficiálně vystudovaný obor na vysoké škole) na projektu Brexit. Pomáhala jsem českým občanům žijícím v UK, kteří byli ovlivněni Brexitem. Znamenalo to hlavně vyřizování statusu, aby nadále mohli v UK zůstat. Ale stejně mě to zase táhlo dál. Stihla jsem žít i pracovat v chorvatském Dubrovníku, dále na Kypru i v Holandsku. Máme léto 2023 a mě byste našli za recepcí jednoho hotelu v Norsku. Ale nebojte, ani tady mé cestovatelské dobrodružství nekončí. Odpočívám většinou aktivně. Poslední dobou jsem nějak pořád na nových místech, která se musí prozkoumat. Nepohrdnu ani nějakou super knížkou. Cvičím jógu, teď už zase denně. A v neposlední řadě, jeden z mých nových koníčků, lektorství angličtiny.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Chtěla bych Vám hlavně předat mé jazykové zkušenosti a znalosti ze života v anglicky hovořících zemích. Na lekci se vždy pečlivě připravuji. A není se mnou až taková nuda.

Proč učím pro Perfect World?
Perfect World mi dal šanci předat své jazykové znalosti, i přestože nemám žádné pedagogické vzdělání. S každou lekcí jsem čím dál tím větší profík.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?
Jsem lektorským nováčkem. Tato práce je mým koníčkem, lekce s Vámi mě opravdu naplňují a baví.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Učím pouze angličtinu. Oficiálně mám certifikát Cambridge First Certificate in English, CEFR level B2, který jsem si dělala v Bournemouth v roce 2018 pod vedením úžasného, anglického učitele Jamese. Jinak jsou to roky a roky používání angličtiny denně. V Anglii jsem začínala na pozicích ve skladu a jako pokojská, ale moje zlepšování v angličtině mě rychle začalo posouvat dál. Nejdéle potom práce v jedné z největších anglických bank na pozici zákaznický servis.

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?
Jsem celkem trpělivý člověk i lektor. Chci abyste se na mých lekcích cítili uvolněně a dobře, ne v panice a stresu. Myslím si, že se se mnou i docela zasmějete.

Jaký je můj největší životní sen?
Já už ho asi žiji – cestuji, poznávám nové místa a lidi. Neustále na sobě pracuji.

Co bych vám ráda vzkázala?
Učte se anglicky. Otevřou se Vám dveře do světa a to doopravdy. 

Řekli o Evě :