Angličtina - Němčina - Španělština - Francouzština - Italština - Ruština

Individuální lekce cizích jazyků: Skutečně efektivní způsob, jak se naučit

Přimět se k učení se cizího jazyka není vždy jednoduché, ač by se to mohlo zdát opravdu užitečné. Spousta z nás ví, že bez té angličtiny už dnes v životě moc nepochodí, že němčina tady u nás v západních Čechách přijde vhod a že umět pár vět italsky by na dovče taky udělalo pěknou parádu. Málokomu se s tím však chce opravdu hnout. Tu a tam si doma otevřeme nějakou tu učebnici, ale rychle jí zase zavřeme, občas si pustíme film v originále a po pár minutách stahujeme české titulky.

   Jen málo z nás u samostudia jazyka skutečně vydrží a je schopno držet pravidla hry. Mnozí s tím naopak začnou a po pár pokusech nevidí žádné výsledky – zřídkakdy jsme schopni sami sebe kontrolovat, opravovat si chyby či motivovat k výdrži a výkonům, které stojí za řeč. Ne každému se ale chce do kurzu plného dalších lidí, které přece nechceme zdržovat nebo se v jejich společnosti naopak nudit. Pokud se poznáváte, nechte si představit svět soukromých lekcí – individuální výuky na míru, která když je vedena kvalitně, generuje perfektní výsledky.

Svět individuálních lekcí

   Pod individuálními lekcemi si můžeme představit výuku jeden na jednoho, kdy „student“ nemá možnost utíkat pozorností a je po něm neustále vyžadováno. Takováto lekce je prostor pro lektora vytvořit prostředí, které bude studentovi obsahem šité na míru, bude respektovat jeho osobní požadavky a zároveň na základě předem vytvořeného plánu zahrnovat jasná pravidla hry.

Intenzita výuky

   U individuálních lekcí je jako u každého jiného stylu studia nezbytné dodržovat intenzitu. Ta by měla být stanovena ještě před začátkem studia. Minimální intenzita pro postupný pokrok je 2x týdně po minimálně 60 minut, čím rychleji se potřebujeme posunout kupředu, tím častěji bychom na lekce měli docházet- jako maximum je však dobré respektovat intenzitu 4-5x týdně. Takto je zaručené, že nás množství nových znalostí nepředběhne a my nepřeceníme své síly. Pokud si chceme svoji úroveň pouze udržovat, můžeme si držet intenzitu 1x týdně, ideálně po 60-90 minut. S takovouto četností lekcí nebudou naše znalosti výrazně narůstat, ale budou si držet kvalitu a přítomnou použitelnost.

Postoj lektora

   Dalším faktorem, který v roli studenta individuálních lekcí pečlivě sledujte, je postoj lektora. Lektor je ve všech oblastech studia důležitým článkem, který stěžejně ovlivňuje náš pokrok. Správný lektor skutečně vyžaduje to, co jednou stanovil jako pravidlo hry (včasné příchody, domácí úkoly atd.), dává Vám hodně prostoru k Vašemu vlastnímu vyjádření (nekonzumuje čas lekce vlastním povídáním nedejbože v našem rodném jazyce) a také srdečně oceňuje veškerou Vaši aktivitu, posun i zájem o růst. Sledujte své lektory, protože jsou jako sochaři – a jejich sochou jste Vy.

 Soukromé lekce v Perfect World

   Mohli bychom hovořit ještě o dalších zásadách kvalitní výuky v soukromých lekcích, ale věříme, že Vy tu pravou pro Vás ve výsledku poznáte. My v Perfect World, jazykovce se srdcem, děláme svoji práci tak, aby lidem pomáhala se zlepšovat a radila jim v oblastech, kde si nejsou úplně jisti. U nás Vám na začátku pečlivě změříme úroveň jazyka, na základě které vytvoříme přesný individuální plán postupu. Následně vybereme lektora, který k Vám sedne i jako osobnost – každý je jiný, někdo potřebuje cukr a bič, jinému stačí bič :-). A teď vážně – dostanete lektora na míru šitého, který se pak následně stará o Váš pokrok, udržování Vaší intenzity a o to, abyste si z lekcí odnášeli co nejvíce. Každý měsíc na Vás dokonce napíše měsíční zprávu o pokroku obsahující silné a slabé stránky, shrnutí postupu za daný měsíc a doporučení do toho následujícího.

   U nás se o Vás zkrátka staráme opravdu se srdcem, protože nám záleží na kvalitě Vašeho života. A také se o nás říká, že měníme životy. Tak to zkuste, stojí to za to!  

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *