Angličtina - Němčina - Španělština - Francouzština - Italština - Ruština

Proč je důležité psát domácí úkoly (i když se Vám do nich nechce)?

Domácí úkoly?! Někomu z toho může naskočit i husí kůže. Znáte někoho, kdo je snad kdy dělal rád nebo dokonce dobrovolně? Je to přeci to nutné zlo. A každý tím už určitě někdy prošel.

Ve škole jste domácí úkoly možná dostávali tehdy, když jste nestihli probrat vše, co si učitel naplánoval. Anebo třeba rovnou za trest, že jste si při hodině povídali se spolužákem. A jak to většinou bylo s tím plněním tohoto nutného zla zvaného úkoly? Někteří „snaživci“ psali úkol poctivě doma, někdo se s tím stresoval o přestávce před hodinou, anebo vzpomínáte na toho spolužáka, co vždy úkol jen v rychlosti před hodinou od někoho opsal? A nebo žáci, kteří ho nenapsali vůbec, a učitel byl vždy naštvaný?

Zkusme to ale vzít z opačného konce. Jak často jste měli ten daný předmět, například angličtinu? A jak to vypadalo v tom mezidobí, kdy jste ji zrovna neměli? Nakoukli byste do toho sešitu, nebýt domácích úkolů? A co ta látka, kterou jste na poslední hodině probírali? Strávili jste s ní určitý čas, ale od chvíle, kdy se se zazvoněním za učitelem zavřely dveře, veškeré nové věci mohly v klidu opustit Vaši paměť a už nebylo nutno se jimi více zabývat.

Na každé hodině se probírá něco nového. Každé nové látce se učitel se studenty po nějakou dobu věnuje a je především na něm, kolik si z té hodiny studenti odnesou. Pro studenty to však není jen o tom na ty hodiny docházet. Ať máte zvolenou jakoukoli intenzitu svých hodin, je nesmírně důležité nevypustit zcela daný jazyk z hlavy, když zrovna lekci nemáte. Udržovat se „ve formě“ i mimo lekce je nezbytnou součástí Vašeho pokroku. Když se na danou novou látku poté podíváte v klidu doma, vše si znovu oživíte. Opět se nade vším budete muset zamyslet a navíc danou látku použít. Budete jí tak mít přímo vrytou pod kůži a už nikdy se nestane, že na začátku další hodiny budete přemítat, co že se to vůbec dělalo minule.

V jazykovce Perfect World je zadání nového domácího úkolu součástí každého konce lekce. Student vždy dostane za úkol procvičit si důkladně veškeré věci, co se na dané hodině probíraly. Na další hodině lektor vždy úkol po studentovi ze zásady vyžaduje. Psaním domácích úkolů naši studenti těží z lekcí úplné maximum.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *