Angličtina - Němčina - Španělština - Francouzština - Italština - Ruština

Jak se konečně naučit (anglicky) – ale už opravdu

Sedíte u stolu a celkem zoufale koukáte na stránku se dvěma dlouhými sloupci. Jeden je na levé straně, těsně u kraje, a druhý na pravé. Happy, šťastný. Angry, naštvaný. Busy, zaneprázdněný. Anglicky, česky. Anglicky, česky. Anglicky… a takhle 30 slov na stránce. Zkusíte to otočit. To samé. Jen náročnost se stupňuje. Další strana. Zase. A další. Zase. Sloupce, co nikdy nekončí. Ba jo, vzpomenete si- na konci sešitu, přece! Se záchvěvem naděje nalistujete poslední stranu. Ty dva sloupce Vás už nezaskočí. Vypadá to dobře, nejspíš to skončilo. Pak se ale podíváte o 10 centimetrů doprava a tam leží další. Spousta sešitů. A všude uvnitř ty nekonečné sloupce, které tak nesnášíte.
Dobře, tak já tedy už ale opravdu začnu. Potřebuju to přece! Odhodlání by Vám nechybělo. A už to začíná. Happy, šťastný. Angry, naštvaný. Busy, zaneprázdněný. Happy, šťastný. Angry, naštvaný. Busy, zaneprázdněný. Znovu. A tak ještě tři krát. To by mohlo stačit, ne? Dobře, jdeme na to. Zakryjete si levý sloupec. Pravý se ptá- šťastný? Hmmm…bloumáte. No…nevím. Tak další. Naštvaný?

Dobře, tak takhle to asi nepůjde. Nejspíše už je na mě pozdě, říkáte si. Anebo jsem možná starý. To bude ono. Už mi to moc nemyslí. Jasně. Nemám hlavu na jazyky. Nevadí. Tak jo, všechno to teď vezmu a hodím do šuplíku. Nechci to už nikdy vidět. Nemám hlavu na jazyky. Jo. A je vyřešeno.

Poznáváte se? Pěkně jste to vyřešili, že? Ale výsledek? Nenávist k angličtině, kterou tak potřebujete. K jazyku, který se točí všude kolem Vás. Ta slova jako fast food, coffee nebo hot dog budete stejně muset potkávat každý den na cestě do práce. A co teprve pracovní schůzky plné slov jako jsou existence, organizace nebo koncentrace? Ano, angličtina je všude. Máte z toho deprese?

Tak to vezměte za správný konec- a buďte happy! My v Perfect World Vám poradíme, jak na to!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *