Jonáš Melecký

Ahoj, jmenuju se Jonáš, narodil jsem se v Praze, vyrůstal na Moravě a teď žiju s rodiči a velkým, chlupatým kocourem nedaleko Plzně. 
Česko jsem už od útlého věku procestoval křížem krážem a snad to jednou budu
moci říct i o dalších zemích světa. V Plzni chodím na Gymnázium Františka Křižíka a po maturitě se chci věnovat studiu práv. Na práva
prý člověk potřebuje umět jenom číst a psát. Na mých lekcích vás krom toho naučím ještě poslouchat, porozumět a mluvit, a to v angličtině nebo němčině. Krom záliby v jazycích taky rád hraju na housle, sportuju a trávím čas s přítelkyní nebo kamarády.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?

Kvalitní nové vědomosti a dovednosti jsou samozřejmostí, ale věřím, že stejně tak jako já si z mých lekcí i studenti odnáší skvělou energii a náladu.

Proč učím pro Perfect World?

Práce je flexibilní, dynamická a vždy se něco děje. Tady v jazykovce se člověk nikdy nenudí.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?

Do jazykovky jsem nastoupil teprve v září. Doteď pro mě práce znamená především nespočet výzev a učení se nových věcí. Je skvělé mít práci, kde člověk mimo jiné opravdu pracuje i na sobě.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?

Vyučuji angličtinu a němčinu. Angličtina je mou vášní už od školky, anglickou abecedu jsem uměl dřív než tu českou. Z angličtiny mám certifikát CAE. Němčině se věnuji alespoň 5 let, úrovní se pohybuji někde kolem B1. Čtvrt roku jsem strávil na brigádě v Německu, kde jsem se krásně rozmluvil.

Jaký jsem lektor, jaké jsou mé silné stránky?

Jsem lektor s pozitivním přístupem a trpělivostí, ale na hodině se flákat nebudeme. Nejsem samouk a jazyky jsem se také musel učit. Vím proto, jaké to je, a jsem připraven to předat dál.

Jaký je můj největší životní sen?

Štěstí, zdraví a spokojenost nic nepřekoná. Ale kvalitně vykonávat svou práci a neomezit se jen na náš malý, český rybníček zní fajn.

Co bych vám rád vzkázal?

Jednou někdo řekl, že kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Něco na tom bude…

Řekli o Jonášovi :

Moje dcery jsou přesvědčené, že Jonáš je skvělý učitel, se kterým je velká zábava. Za sebe dodávám, že je velmi trpělivý a vlídný a že umí vést lekci tak, aby byla zábavná pro obě dcery (9 a 11 let), což není snadný úkol. Ač na základní škole měly holky angličtinu od první třídy, tak s Jonášem začínaly skoro do nuly a já mám radost z pokroku, který s ním udělaly.

Pavla Čížková

Jonáš je milý a příjemný. I jsme se docela nasmáli, (hlavně on rozesmál mě) 😄 ale užila jsem si to.

Helena Pantáková