Kristýna Bečvářová

Zdravím Tě! Jmenuji se Kristýna Bečvářová a v Perfect Worldu učím angličtinu a španělštinu. Jsem milá a usměvavá holka pocházející z malé vesničky v Královéhradeckém Kraji, která miluje jazyky, přírodu tanec a hudbu. Svůj čas nejraději trávím obklopená rodinou či kamarády, baví mě si zasportovat a pak energii doplnit nějakou zdravou dobrotou, kterou sama vytvořím. Největší radost mi udělá, když vidím, že jsem někomu pomohla posunout se o kousek dál a objevit něco nového, protože sama moc dobře vím, jak skvělý je to pocit. Momentálně se věnuji studiu španělského jazyka a pedagogiky na Masarykově univerzitě v Brně, příští rok si svou španělštinu prověřím při pobytu na Erasmu v Santiagu de Compostela a kdo ví, třeba se domů vrátím pěšky po světoznámém Caminu de Santiago. 

Lektorství je pro mě úžasná příležitost, jak využít a prohloubit znalosti, které mám, nabýt skvělé zkušenosti a pomoci přitom lidem posouvat jejich hranice v oblasti cizího jazyka.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Na hodinách se vždy snažím navodit příjemnou a veselou atmosféru, aby se nám spolu dobře pracovalo. Mým cílem je navést studenty tak, aby vlastní cestou porozuměli jazyku a získali jistotu v sebe sama. Chyba pro mě není nepřítelem, ale vítaným společníkem, který nám pomůže odhalit a napravit nedostatky.

Proč učím pro Perfect World?
Učitelství mě táhlo již odmala, ale nebyla jsem si jistá, jakým směrem se přesně chci v životě vydat. Nabídka práce v Perfect World pro mě byla skvělou možností si vyzkoušet, jestli je pro mě výuka jazyka to pravé – po několika odučených lekcích můžu říct, že je. Neskutečně mě naplňuje, když žáka dovedu k porozumění a vidím jeho pokrok. Navíc Perfect World je plný příjemných a ochotných lidí, se kterými je radost pracovat.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?
Zatím jsem nováček, do Perfect Worldu jsem nastoupila v dubnu 2023, troufám si ale říct, že se rychle učím a každá lekce je o něco lepší. Lektorství mi dává velký smysl a umožňuje mi posouvat hranice jak mě samotné, tak mých studentů.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Angličtinu jsem studovala na gymnáziu a studium završila certifikátem FCE (úroveň B2). Španělštině se díky studiu věnuji každý den, mluvím s rodilými mluvčími, čtu španělské texty a poslouchám písničky. Nemám zatím žádný certifikát, moje úroveň by se ale měla pohybovat okolo B2, na konci studia poté C1-C2.

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?
Jsem velmi pozitivně naladěný člověk, snažím se studenty podpořit a povzbudit, aby se nenechali odradit neúspěchem. Zakládám si na trpělivosti a pečlivosti, protože věřím, že štěstí přeje připraveným.

Jaký je můj největší životní sen?
Zní to možná jako klišé, ale mým snem je prostě žít šťastný život se svou rodinou někde na dosah k přírodě a dělat to, co mě v tu chvíli bude naplňovat.

Co bych vám ráda vzkázala?
Nesrovnávejte svůj pokrok s ostatními, ale pouze se sebou samým. Je na nás, jak se na věci budeme dívat, já osobně volím vždy tu pozitivnější verzi.

Řekli o Týně: