Angličtina - Němčina - Španělština - Francouzština - Italština - Ruština

Pět dětí a funkční podnikání. To jako fakt?

Když mi bylo něco málo přes 20 let, vysnila jsem si, že chci jednou mít 5 krásných vlastních dětí a manžela, který mě bude milovat takovou, jaká jsem. Nikdo mi tehdy nevěřil a celé se to zdálo jako pohádka o něčem, co se nemůže stát. Když jsem ve svých 23 letech řekla svému muži před oltářem své ano, začala dobrodružná cesta plná touhy, očekávání a smyslu v tom, o čem jsme snili. Od té doby do dnes uteklo sedm „dlouhých let“, my jsme společně vybudovali Perfect World, značku, která nese naše vize a tvoří tu změnu, kterou chceme vidět ve světě, a společně jsme stvořili čtyři nádherné děti. A za pár týdnů se nám narodí to naše páté, vysněné miminko, a my budeme kompletní. Ano, máme tolik dětí, do toho naplno podnikáme a ne, nemáme chůvu a ani naše děti nezanedbáváme. Jak to děláme?

Celé je to dost podezřelé, co? Lidé, kteří nás dostatečně neznají, jsou k tomu všemu dost skeptičtí – často slyšíme, že na děti určitě nemáme dostatek času, že nelze dělat všechno na 100%, když toho má člověk moc, že tohle dlouho nevydržíme apod. Upřímně? Většinou tohle slyšíme od lidí, kteří nemají ani polovinu našeho počtu dětí, nepodnikají (nebo třeba ne v páru) a ani nemají žádné extra velké vize a cíle do budoucna. Možná jste jedním z těch, kteří by nás také hned od stolu zkritizovali, možná jste jiní … a zajímá Vás, jak tohle může skutečně fungovat. Zajímá Vás, jak je možné mít úspěšnou firmu, která dělá práci, jejímž prostřednictvím pomáhá lidem a dělá svět lepším místem, harmonické manželství a k tomu (skoro) pět dětí, které jsou bez pochyb šťastné, milují své rodiče a svůj vlastní život. Pokud si to chcete poslechnout, pohodlně se usaďte, jdeme na to – budu s Vámi sdílet pár pilířů, které jsou zcela zásadní pro naše fungování a které nás drží ve formě, svěží a plné chuti jít dál.

Jaký si to uděláš, takový to máš.

Mnozí lidé se nechávají ovlivňovat okolnostmi, dalšími lidmi, rozhodnutím druhých, názory jiných, počasím, dobou. Ano, ovlivňovat nás toho může opravdu nesčetně. Uvědomili jste si ale někdy, jak mnoho pravdy tkví v anglickém citátu „Either you run the day or the day runs you“? Česky znamená „Buď jsi to Ty, kdo řídí den, ten den řídí Tebe.“ V těchto pár slovech je obrovská síla. Jednou z našich nejdůležitějších zásad je přemýšlet nad našimi sny a cíli, plánovat cestu k nim, a snažit se jí co nejvíce držet. Ano, jsou chvíle, kdy Vám do toho něco vleze a něco jiného má prioritu, ale upřímně, není jich zas tak strašně moc. Když přesně víte, co chcete kdy udělat, jediné, co často opravdu potřebujete, je ta vůle, to sebepřekonání zvednout vlastní zadek a jít to udělat. To je ten hlavní důvod, proč nám vychází všechny naše plány, sny a nápady. Protože nesvalujeme vinu na všechno kolem, ale neseme zodpovědnost za vlastní výsledky.

Integrita

Slovo „integrita“ chápu jako vnitřní sounáležitost, vlastní jednota – moje integrita je to, jaká jsem, jaká chci být, jakého člověka formuji. Jaké jsou moje hodnoty? Jsem pravdomluvná? Pracovitá? Mám výdrž? Umím/ dokážu podpořit ostatní? Chci jim skutečně pomáhat? Chci z nich dostat více, než si myslí, že v nich vězí? Jací jste Vy? Víte to? Uvědomit si vlastní integritu, zformovat ji a následně se jí skutečně držet, je jeden z absolutně základních pilířů skvělého a smysluplného života. Není úplně v pořádku, když někdo jeden den řekne A, a druhý den udělá B. Také není v pořádku chtít být takovým, a nakonec být makovým. Mezi lidmi je zcela normální, že někdo prohlašuje, že chce pomáhat druhým, ale pak vidíte, že není schopen být sám příkladem, nebo nedokáže na lidi trošku přitlačit, když je třeba po nich vyžadovat vyšší výkon, protože bez toho je prostě nedostane tam, kam je třeba, aby jim skutečně pomohl. Život, komunikace, společná cesta, není vždycky (spíše moc nikdy) procházka růžovým sadem – když máte ale vybodovanou vnitřní integritu, vždycky budete dělat věci správně. Buďte skutečně sami sebou a zajistěte, že Vás Vaši blízcí (spolupracovníci / klienti) pochopí a díky výsledkům, kterých s nimi budete dosahovat, budou chtít stát po Vašem boku.

Jak se to dá všechno stíhat?

No, co si budeme vykládat, není to sranda. To, co funguje nám, je nastavit si priority a skutečně zajistit pochopení všech zainteresovaných stran. Naše děti přesně ví, kdy je čas na společné hraní, kdy se jde na procházku, kdy musí maminka pracovat, kdy je třeba, aby si samy připravily snídani, kdy spolu jdeme na zahradu, kdy chodí spát, kdy se čte pohádka, kdy se připravuje večeře, kdy tatínek musí něco opravit, kdy jsme všichni spolu a kdy je každý sám. Nemají problém ani s jednou z těch činností – jsou naučené pomáhat a přispívat, být tu jedno pro druhé a být tu pro nás. I když to s námi občas nemají lehké, ví, že v nás mají veškerou podporu, že se jako rodina milujeme. Také je pro nás pro všechno hodně důležitý kontakt – každý den se mnohokrát políbíme, obejmeme, pohladíme. Naše holčička křičí ve dveřích školky vždycky „I love you too“, když se chystám k odchodu, naši kluci několikrát za den přijdou, obejmou, pohladí a políbí moje těhotenské bříško. Atmosféra vzájemné lásky a společné podpory je pro nás velmi důležitá. Upřímně miluji náš domov a to, co jsme si v něm vytvořili – i když jsme někdy každý sám a děláme si svoji „práci“ nebo plníme svoje zodpovědnosti, jsme vlastně stále spolu. I to – a možná hlavně to – nám umožňuje být velmi efektivní a dobří v tom, co zrovna děláme – dokážeme se bez problémů soustředit, makat na jedné věci v danou chvíli a užívat si každý moment na plno.

Našli jsme jeden druhého a naše děti si našly nás. Žijeme svůj sen a funguje nám to. Máme obrovské plány a cíle do budoucna, nebojíme se věci realizovat, umíme svůj strach využívat k tomu, abychom zkusili věci, ze kterých máme respekt, a nakonec z nich vytvořili silné stránky. Absolutně zásadní je pro náš život potřeba pomáhat ostatním žít svobodněji, věřit si, cítit se dobře. Chceme tvořit lepší svět, a ač se to může zdát jako obrovské otřepané klišé, my to skutečně žijeme. To je náš Perfect World. Mít ho můžete i Vy.

 

2 Responses

  1. Přání napsal:

    Dominiko, jsi obdivuhodná žena. Znám Tě jen z krátkých setkání u vás ve škole, ale vždy odcházím s velmi příjemným pocitem ze setkání s Tebou. Působíš velice přirozeně ,víš co chceš a naplňuješ prostor kolem sebe pohodou a láskou.

    Moc Ti přeju úspěchy v podnikání a hlavně další krásné miminko. Předávej dále svou lásku. Jsi skvělá.

    • Jazykovka se srdcem napsal:

      Díky moc, Milane, Ty jsi skvělý. Mám ráda čas strávený s Tebou a upřímně se těším na každé naše budoucí setkání!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *