Petra Djasseu Tankoua

Ahoj všichni, jmenuji se Petra, jsem ze severu Čech z Jablonce nad Nisou, ale skoro celý život jsem procestovala a 15 let jsem  prožila v cizině, hlavně po Africe, kde jsem pracovala, věnovala se charitě a nakonec se i vdala.
Momentálně si užívám rodičovskou dovolenou v ČR a mým koníčkem je krom rodiny i cestováni  a konečně i objevování krásných míst po ČR.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Můžete očekávat, že se s  přátelským přístupem i s humorem nenásilně dopracujeme společně k překvapivým výsledkům a že Vás začne cizí jazyk bavit 🙂 

Proč učím pro Perfect World?
Zalíbil se mi přístup celé jazykovky ke studentovi. Je hezké vidět, že se tu opravdu každý zajímá o studenta a skutečně o to, aby se naučil komunikovat a jazyk používat, a to se mi moc líbí. Je tu i skvělá parta lidí, kteří svou práci mají rádi a je to znát.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?
Momentálně učím v Perfect World 3 měsíce, a i když „rodičovská dovolená“ není dovolená, tak mi chybělo občas dělat něco i pro ostatní, něco smysluplného, co by mě naplňovalo ve chvílích volna. a to jsem přesně našla u Perfect World. 

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Momentálně učím pouze AJ, z které jsme maturovala na gymnáziu a poté prošla AJ kurzem v Londýně v UK pří mém ročním pobytu jako au-pair před více jak 20 lety 🙂 . Poté jsem si AJ zdokonalila svými pracovními pobyty na zaoceánských lodích v Karibiku a Jižní Americe, pobytem ve Skotsku, Albánii a pracovními kontrakty v Africe, kde jsem žila jak v anglicky, tak  i ve francouzsky mluvících zemích.

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?
Myslím si, že jsem přátelská a empatická ale i důsledná. Snažím se, aby studenti překonali ostýchavost a nabyli sebevědomí při používání jazyka a naučili se nová slovíčka i obraty, které v učebnicích nenajdou a budou se jim v každodenním životě při používáni AJ hodit.

Jaký je můj největší životní sen?
Zatím jsem si své největší sny už splnila – dostat se na zaoceásnkou loď a projet kus světa, pracovat a žít v Africe a věnovat se tam smysluplným projektům. (Založili jsme Volunteer Club v Kamerunu, zajistily několik sirotčinců v Keni a podpořily projekt Street Kids společně s La Carita v Djibouti.) A nakonec poslední sen – mít vlastní rodinu, což se zdálo nemožné, ale i to se mi splnilo. Ted bych chtěla pokračovat v cestování, vzdělávání se, užívání  si života s rodinou a pomáháni druhým třeba i učením cizího jazyka.

Co bych vám ráda vzkázala?Když vycestujete, ať už na dovolenou, studijní pobyt, za prací nebo na zkušenou do ciziny, potřebujete s sebou nějaký ten doklad a pár peněz. Ale to hlavní co se Vám bude vždy hodit, co vám může pomoci v každé situaci, co Vás udělá nezávislými, co Vám nikdo nevezme (ani v těch nejnebezpečnějších místech :)) a s čím si užijete dosyta krás ciziny, nových kultur a historie cizích zemí, zažijete nové zážitky  a získáte nové přátele po celém světě – to je znalost cizího jazyka.

Jak se říká – „Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem.“ 🙂 A koukat na filmy bez dabingu a číst knížky v Aj není taky k zahození 🙂

Řekli o Petře :