Angličtina - Němčina - Španělština - Francouzština - Italština - Ruština

Proč a komu předávám pozici ředitelky Perfect World?

Poslední dobou se věnuji jedné dost zásadní aktivitě, o které mnoho z vás nejspíše neví. Před několika lety se nám totiž povedlo něco skvělého – přijali jsme do firmy člověka, konkrétně mladou slečnu, ze které za ty roky, co u nás pracuje, vyrostla jasná volba na výkonnou ředitelku celé naší firmy Perfect World. Je trošku zvláštní ve svých 30 letech předávat funkční firmu. Předávat ji „někomu cizímu“, jak nějací lidé s oblibou říkají. Ale jaké to také je, a o tom to hlavně je – je to velmi zodpovědná práce, práce do posledního detailu a práce, která má pro naši firmu do budoucna velký smysl.

Kdo bude naší budoucí ředitelkou?

Míša, naše budoucí ředitelka, je mladá slečna, která má hluboký smysl pro zodpovědnost a spolehlivost. Je to člověk, který vždy pomůže a nikdy nikomu nic nevyčítá. Takový člověk, jehož kvality a silné stránky, stejně tak jako přirozené charakteristiky, které se těžko mění, se už mnohokrát ukázaly v jasném světle. Míša je člověk, za kterého bych dala ruku do ohně, protože ona už to několikrát udělala za mě. Je to lektor, který byl schopen jít učit lekci i tehdy, když jí dočista zradil vlastní hlas a prostě nemluvila. Lektor, který se s každou situací, která nastane, dokáže vypořádat tak nejlépe, jak to jen jde, bez ohledu na svoje vlastní výhody. To je Míša. Člověk, kterému jsem se před přibližně rokem rozhodla předat svoji firmu.

Proč firmu předávám?

Rozhodnutí vybrat někoho, komu předáte všechnu svoji práci s vírou, že ji bude dělat minimálně stejně tak dobře jako Vy (nebo ještě lépe), není snadné. Proč jsem to vůbec udělala? Protože Míše věřím, chci jí dát šanci a další cestu, chci jí být oporou a sledovat, jak to zvládá. Vím, že to dokáže. Že dokáže vést celý tým, nést za něj zodpovědnost, začleňovat do něj nové schopné kolegy a starat se o to, že naše škole bude jedničkou na trhu. A také proto, že já se chci věnovat dalším aktivitám, které souvisí s tím, co děláme, ale neměla bych na ně čas, kdybych musela dnem a nocí řešit operativu. Chci vyvinout online kurzy cizích jazyků ve svém stylu, … atd. Spousta toho je ještě ve hvězdách nebo to jsou sny a vize, které ještě nechci sdílet. Ale toužím po tom je uskutečnit, protože mají hodnotu. Proto chci dát Míše veškerou svou důvěru, stát jí za zády a podporovat ji. Protože věřím, že ona dokáže mojí práci dělat ještě lépe než já.  

A jak nám to předávání jde? Co to obnáší?

Měli byste také ale vědět, že předávat takovou firmu není žádná sranda. Za prvé to neděláme sami, to bychom asi nezvládli nebo minimálně bych si nebyla jistá, zda to děláme správně, což je v rámci vážnosti situace dost zásadní. A za druhé je s tím spojená spousta práce. Obnáší to kompletní doladění všech procesů, které ještě nefungují tak, jak by měly. Přepracování čehokoli, co není zcela efektivní. Přestavba, propojení akcí, zavedení nových způsobů. Dolazení věcí, na které nikdy nebyl čas a nyní být musí. Posledních několik měsíců jsou pro mě, mého manžela i Míšu opravdu náročné. Makáme na tom všem celkem stále a občas nevíme, kde nám hlava stojí. Ale všechno se to krásně skládá, pomalu dokončuje a začíná mít podobu, jakou by to bez této práce nikdy nemělo. Naše firma zvyšuje svoji hodnotu, je komplexnější a jde dopředu.

Ještě to bude chvíli trvat, ale vím, že to dopadne dobře. V roce 2020 se mladičká Míša stane ředitelkou naší firmy. No, není to krásné?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *