Samuel Zheng

Zdravím Vás všechny! Jmenuji se Samuel, říkejte mi Sam. Pocházím z Plzně, kde jsem do svých devatenácti let žil a nyní studuji v Amsterdamu psychologii prvním rokem. Používám angličtinu v praxi téměř každý den od útlého věku, ať už v práci, ve škole nebo při hraní počítačových her s kamarády z Norska. Jazyky miluju, vnímám je jako prostředek k příjemnějšímu životu a jsem vděčný, že je mohu předávat ostatním. Samozřejmě se ale nevěnuji celý den jen jim. Mezi mé další záliby patří bojové sporty, psaní divadelních her a režie.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Při každé lekci se Vás budu snažit zvednout ze židle, nudné lekce zde neprovozujeme. Snažím se zcela soustředit na individuální potřeby studentů a formovat výuku dle toho. Potřebujete více mluvit? Není problém, rád se podělím s různými typy / možnostmi jak na tom zapracovat. Dělá Vám naopak velký problém gramatika? Dobře, tak společně pořádně mákneme a každou větu projedeme minimálně třikrát dokud tomu nebudete rozumět. Na všech lekcích je mojí prioritou uvolněná nálada a pozitivní energie, takže i když jste měli třeba těžký den v práci, bude mým potěšením Vás rozesmát.
 

Proč učím pro Perfect World?
Protože sdílím jejich vizi, která spočívá v dělání světa lepším místem. Také je tu skvělý kolektiv a nekonečné množství zkušeností, ze kterých mohu čerpat.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?

V Perfect Worldu jsem již druhým rokem a pořád mě tato práce nesmírně rozvíjí po všech stránkách a dodává mi smysl. Málo věcí mě v životě dokáží tak potěšit jako pokrok studenta. Často jsem začínal se studenty, kteří byli na lekcích velmi ve stresu, nedokázali se vyjádřit a neschopnost v jazyce jim značně znemožňovala žít takový život, jaký by chtěli. Valná většina těchto studentů mi ale dnes čím dál rychleji roste před očima a postupně slýchám, jak jim jazyk pomáhá dosahovat jejich cílů. Co víc si člověk může přát?

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Učím angličtinu, o kterou jsem se začal zajímat již v šesti letech. Postupně můj zájem o tento jazyk rostl a v roce 2020 jsem se rozhodl, že si udělám certifikát CAE. Načerpal jsem také zkušenosti s používáním angličtiny v praxi při cestování do cizích zemí. Následně jsem chtěl začít předávat svoje znalosti někomu dalšímu a jazykovka Perfect World mi přišla, jako skvělé místo, kde načerpat zkušenosti a nové informace o anglickém jazyce.

Jaký jsem lektor, jaké jsou mé silné stránky?

Co se týče jazyků, jsem perfekcionista, tedy každá věta je proces cepování do dokonalosti. Dokud to není správně, nehneme se. Občas to je na hodinách nepříjemné, ale jinak to nejde, nerad studentům mažu med kolem pusy. Snažím se naplnit své lekce co největším množstvím energie, která Vás bude motivovat naplnit svůj cíl a dokonce udělat i domácí úkoly 🙂 Také si se studenty moc rád povídám o jejich zážitcích a o tom proč chtějí studovat jazyky. Mám velký tah na branku a za každou cenu Vás dostanu tam, kam chcete.
 

Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšný?
Na to, že jsem dokázal vybudovat amatérský divadelní soubor v Plzni se svými přáteli v roce 2020 navzdory pandemii a našim pochybnostem. Máme za sebou již dvě autorské divadelní hry a i když pro mě není nadále možné pokračovat, soubor dál funguje a vím, že doma po mně něco zůstalo.

Jaký je můj největší životní sen?
Stejně jako se snažím pomáhat studentům s dosahováním jejich cílů, rád bych v budoucnu pomáhal lidem s duševním onemocněním jako terapeut / klinický psycholog. Ještě to bude ale dlouhá cesta 🙂

Co bych vám rád vzkázal?

Ať už jste měli strašnou učitelku angličtiny na základce, někdo Vás ponížil v práci na meetingu se zahraničními klienty nebo jste se cítili trapně před anglicky mluvícím partnerem Vašeho dítěte, nevzdávejte to! Nenechte tyto události Vás držet od pokroku a plnění si svých snů, vždy se dá najít cesta, ale jen když jste jí otevření a neberete předchozí neúspěchy jako výmluvu.

Řekli o Samuelovi:

💛
Sam je velice pozitivní lektor,…
 
Radovan Grabmüller
💛
Sam je doslova uragán v tom…
 
Iva Hálová
 
💛
gejzír energie, ale beze zmatku,…
 
Otakara Májová