Vanesa Honsejková

Ahoj všem, moje jméno je Vanes a jsem zkrátka holka s velkými sny studující vysokou školu v Irsku, kdy se můj život tak trochu obrátil vzhůru nohami o 180 stupňů. Zde studuji Business Studies s cílem být jednou manažerkou v Apple a bydlet v Londýně, tudíž v takovém evropském centru Business & Finance. Mimo výuku jazyků se také ráda věnuji své rodině, přátelům, cestování po Irsku (když to budget dovolí s těmi jejich vysokými fares) a občas si ráda zajdu se socializovat do pubu s pravou irskou whiskey.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?

Troufám si říct, že jsou lekce se mnou zábavné, upřímně se spolu nasmějeme, a nebo taky pokonverzujeme s irským akcentem, který ode mě dost často uslyšíte a třeba se jím i nakazíte. Pokud si také správně naplánuji kalendář a můj time management mi to dovolí a nikde se nezapomenu, tak Vám udělám průzkum na kterékoli dotazy, otázky, či Vám udělám zjednodušené výcucy ze stránek, abyste nad tím nemuseli trávit čas a taky si u toho moc ráda pohraji i s barvičkami. Nikdy se mě nebojte zeptat na cokoli, co by Vám nebylo jasné, ráda to s Vámi proberu znovu, jiným způsobem, více to procvičíme, a nebo na to zkusím najít nějaký praktický příklad ze života. Nikomu ruce trhat nebudu. Snažím se přizpůsobovat studentovi, takže se se svými studenty ráda poznám více, aby výuka byla šita studentovi na míru.

Proč učím pro Perfect World?

Zprvu jsem hledala práci, která by mi umožnila pracovat z domova, a to mi právě Perfect World umožnila, za což jsem ráda, i když občas se mi nepovede jednoduchá matematika a dokážu se zamotat při plánování lekcí a mém jednohodinovém odpočtu v mém irském časovém pásmu, ale přeci jen jsme lidi, kteří chyby dělají, ale já tu jsem pro Vás, abych Vaše obavy a chyby v jazyce co nejvíce eliminovala. Perfect World je pro mě široký výběr, jak studovat jazyk, jak si zlepšit jazyk a nebo také jak odstranit jakékoli bariéry, které Vás možná drží zpátky a je to takový Váš strašák, ale nás se bát nemusíte, já se společně s Vámi postavím Vašemu strašákovi přímo. Stejně jako Irsko změnilo život mně, tak i já bych ho chtěla změnit právě Vám.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?

Jsem v jazykovce poměrně čerstvým článkem někde od července, ale mohu říct, že od té doby jsem už nějaký kus cesty s Perfect World ušla, vyzkoušela si a naučila se spousta nových věcí (jako webináře, nově teď videokurzy, konverzace). Poznala jsem skvělé nejen kolegy, ale i zapálené studenty. Tato práce je pro mě takovým safe place, kde mohu krásnou formou předávat to, co mě baví a naplňuje. A i mohu říct, že za tak krátkou dobu jsem se dobře zařadila do kolektivu, jako kdybych tu pracovala déle a narazila na takovou druhou rodinu, ve které doufám, že nějaký čas setrvám a změním životy ještě více studentům a lidem.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?

Učím pouze anglický jazyk, ale sama jsem kdysi na střední škole studovala jazyky jako jsou němčina, francouzština a ruština. Certifikovaná na jazyk nejsem, ale moje praxe ze života v Irsku mi dala už teď mnohem více. Umět prakticky jazyk je věc jedna, ale dorozumět se s lidmi, kteří mluví sice stejným jazykem, ale s rozdílným akcentem může být občas poněkud oříšek a můžete mít pocit, jakou španělskou vesnici jste právě navštívili. A ještě vůbec pokud Vám řeknou jižní Irové, že nerozumí severním Irům, tak si vůbec budete připadat jako z jiné galaxie, jak se v tom máte vyznat a rozumět jim pak vůbec vy? Proto na Vás dost pravděpodobně spustím irský přízvuk a hodím Vás tak občas lehce do vody, abyste se naučili plavat.

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?

Na první pohled poněkud nevinná, dokud jsem byla blond, teď už mé červené vlasy napovídají jinak a to tak, že pod tou slupkou se skrývá takový menší tajný generál, který si dokáže věci pošéfit a obstarat, aby věci běžely přesně tak, jak mají. Na druhou stranu jsem také soucitná a mám pochopení pro studenty, ale žádný psychologický titul nemám, ale to ostatně nemá ani kadeřnice. Ale vždy dokážu nastavit jedno ouško a naslouchat lidem, vyslechnout si je, samozřejmě v angličtině, protože od toho tu taky jsem já i vy.

Jaký je můj největší životní sen?

Tak to by se mi sem ve zkratce asi ani nevešlo. Takže long story short (což jentak mezi námi moc zkracovat neumím, vždy povím všechnu omáčku a zapomenu, co jsem chtěla říct jako tu hlavní pointu). Nicméně to vezmu v takové dějové linii, jak bych ráda, aby to šlo. Honorovaný bakalářský titul z Irska, zkusit přeskočit Mgr a jít rovnou na PhD (ano takto je to v Irsku možné, platné i pro Británii, pokud se nemýlím), zkusit najít nějakou dobře placenou práci, protože po mém studentském životu tady v Irsku bude můj bankovní účet in red. Zkusit si žít v Londýně, dostat se na manažerskou pozici a také v neposlední řadě procestovat celý svět, kdy nejvýše na mém bucket listu je Kanada. A také se naposledy usadit a založit rodinu, kterou budu schopna zajistit.

Co bych vám ráda vzkázala?

Není čas ztrácet čas, tak ho neztrácejte ani vy a začněte se učit s námi již dnes, protože na to naučit se jazyk není nikdy pozdě.

Řekli o Vanes: