Vendula Opluštilová

Ahoj, jmenuji se Vendy, pocházím z Vyškova, ale posledních pět let jsem bydela ve Skotsku, kde momentálně dokončuji poslední ročník na univerzitě v Glasgow. Studuji psychologii a francouzštinu, a líbí se mi, že v lektorování se pro mě krásně spojuje zájem o to pomáhat lidem a moje záliba pro učení se jazyků. Kromě Skotska jsem také rok bydlela ve Francii, kde jsem vyučovala angličinu na základních školách, baví mě tedy i práce s dětmi, čemuž se věnuji i jako skauská vedoucí. Ráda cestuji, nejlépe s batohem na zádech a přirodou kolem mě, ráda si přečtu dobrou knížku a miluju hudbu. 

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Jsem veselá a optimistická, vždycky se snažím, aby moje lekce tedy byly plné energie, navíc je pro mě velice důležité pro studenta vytvořit prostředí, kde se nebojí dělat chyby. Sama při studiu francouzštiny totiž vidím, jak je to důležité a ne nadarmo se říká, chybami se člověk učí. Mým cílem je, aby na konci lekce měl student dobrý pocit, že během lekce pořádně máknul a také se něco naučil.

Proč učím pro Perfect World?
V Perfect World učím, protože ráda dělám práci, u které vidím, že opravdu dává smysl, a na této jazykové škole se mi líbí osobní a lidský přístup k studentům a zaráz know-how, které má opravdu výsledky. Baví mě nejen pomáhat studentům dosáhnout jejich cílů, ale také v průběhu lekce zpříjemnit den a vykouzlit úsměv na tváři.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?
V Perfect World učím od prosince 2023, dalo by se tedy říct, že jsem ještě poměrně nováček, ale věřím tomu, že jsem se toho za tu dobu, co učím, spoustu naučila já sama. Na této práci mě moc baví, že i já sama mám prostor se posouvat a učit se novým věcem a přitom v tomto pomáhat i mým studentům.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
V Perfect World momentálně vyučuji angličtinu, od roku 2018 mám certifikát IELTS na úrovni C1. Od té doby jsem svoji angličtinu ještě vylepšila každodenním používáním na škole a čelením skotskému přízvuku 😀 

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?
Jsem trpělivá a empatická, ale zaráz důsledná a se studenty vypilovávám věty k dokonalosti. Ráda vždy pomůžu s každou větou, se kterou si třeba nevědí rady a baví mě povzbuzovat studenty, aby se nebáli i těžších a delších vět. Navíc jsem sama studentka jazyků, takže se dokážu vcítit do studentových pocitů a problémů.

Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšná?
Ve svém životě jsem velice pyšná na to, že jsem se odhlodlala dělat i věci, které mi nahání strach, jako například už dvakrát zvládnout se přestěhovat do zahraničí, kde jsem nikoho neznala a kde nikdo nemluvil stejným jazykem, jako já.  
Také jsem pyšná na lidi ve svém okolí, na mé kamarády, rodinu i přítele a v neposlední řadě taky na všechny studenty a všechny jejich pokroky, jak velké, tak i ty malé.

Jaký je můj největší životní sen?
Být dobrým a laskavým člověkem a tuto laskavost sdílet s lidmi kolem mě, žít klidný a spokojený život a umět se něco naučit z každé lekce, která ke mně v životě přijde. 🙂


Co bych vám ráda vzkázala?
Na závěr budu trochu teta Kateřina ráda bych vzkáza tři podle mě velice pravdivá přísloví: Bez práce nejsou koláče; Když se chce, všechno jde a Chybami se člověk učí. 🙂

 

Řekli o Vendy :