Michaela Pihrtová

Ahoj, dobrý den, moc Vás zdravím. Jmenuji se Michaela, ale raději jsem, když mi budete říkat Míša.

Cizí jazyky mě baví odmala. Studiu angličtiny se věnuji od šesti let, postupem času jsem si přidala i další jazyky. Předávat tuto dovednost dál je něco, co mi dává smysl a moc ráda sleduji pokroky studentů (mých i všech ostatních, kterým v Perfect World pomáháme). 

V současné době se se mnou v rámci výuky jako takové setkáte zřídka, jelikož mě zaměstnává můj roční synek. Nicméně, moc ráda Vám pomohu, pokud budete potřebovat poradit, jak se jazyk co nejefektivněji naučit. Dokáži rychle určit Vaši aktuální jazykovou úroveň a po zjištění Vaší motivace a cílů Vám ukáži cestu, jak Vaší vysněné úrovně dosáhnout. 

Chcete se v cizím jazyce zlepšit nebo se naučit jazyk úplně nový a potřebujete pomoc? Dejte mi vědět a společně se na to podíváme

Pokud byste chtěli zažít lekce přímo se mnou, v nejbližší době se můžeme potkat na srpnovém táboře pro dospělé či v rámci jazykového koučinku.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Dobře vím, jak je někdy těžké si na lekce cizího jazyka najít čas, proto se vždy snažím o to, aby byl prostor, který na společné lekci máme, využit na maximum. Valnou většinu lekce budete mít prostor mluvit Vy. Půjdeme vždy rovnou k věci a vše, co budeme společně probírat, pořádně procvičíme, abyste si v dané látce byli opravdu jisti. Se mnou budete muset být pořád ve střehu, protože po Vás budu chtít to, co jsme se učili v předešlých lekcích a co už máte znát. 😀

Proč učím pro Perfect World?
Styl výuky u nás v Perfect World mi dává velký smysl a mám odzkoušeno sama na sobě, že naše metoda opravdu funguje. Prostředí v naší jazykovce je velmi přátelské a podporující nejen ve vztahu lektor-student, ale také mezi námi lektory v týmu a s vedením školy. 

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?
V Perfect World učím jazyky již 10 let. Cizí jazyky jsou můj vleký koníček, takže možnost lektorovat je pro mě perfektní způsob, jak propojit práci s tím, co mě opravdu baví a naplňuje. Ráda pracuji se studenty a když vidím, že se posouvají, zažívají úspěchy v praxi (domluví se na cestách, komunikují v práci nebo s rodinou v zahraničí), nabíjí mě to a zvedá mi to náladu.

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Momentálně učím angličtinu, italštinu a němčinu, od začátečníků až po pokročilé. Obecnou angličtinu se učím od základní školy, mám také zkušenosti s Business English ze svých studií na vysoké školy (obor Angličtina a němčina pro komerční praxi). V prosinci 2018 jsem si udělala zkoušku CAE (úroveň C1), ale rozhodně nekončím. Stále je co objevovat a chystám se na úroveň C2 (nejvyšší možnou).

Němčinu jsem se začala učit na gymnáziu jako druhý jazyk. Mou aktuální úroveň bych zařadila na pomezí B2 a C1, ráda bych ji také stvrdila nějakým oficiálním certifikátem. Co se týče italštiny, té se věnuji čtvrtým rokem. Vnímám, že čím více jazyků člověk umí, tím jde studium snáze, protože nachází více souvislostí, může srovnávat a využívat podobností mezi jednotlivými jazyky.

Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?
Na našich společných lekcích nemusíte mít strach chybovat. Mám trpělivost a rozhodně Vás neukousnu, když Vám něco půjde pomaleji nebo si budete potřebovat látku zopakovat. Probíranou látku Vám vysvětlím srozumitelně, tak abyste skutečně pochopili, jak a kdy se daný jev používá. Věřím Vám, že dokážete mnoho – proto Vás vždy budu podporovat v tom, abyste během lekce co nejvíce mluvili v cizím jazyce a používali všechna slova, která aktuálně znáte. 

Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšná?
Jsem jednoznačně pyšná na svého synka, který se toho již za pouhý jeden rok spoustu naučil. I já se od něj mám co učit. Každý den mi ukazuje, jak se dokáže radovat z opravdových drobností, jak se nevzdávat a dávat do všeho maximum.

Jaký je můj největší životní sen?
Snů mám hned několik. Aktuálně bych moc ráda vychovala samostatného a sebevědomého kluka, který se v životě neztratí a bude vědět, že rodina je tu vždy pro něj. Co se týče cizích jazyků, ráda bych pomohla co největšímu možnému počtu lidí k tomu, aby se naučili jak se učit a zlepšili své jazykové dovednosti, které jim otevřou další dveře (nové zaměstnání, možnost cestovat, získávat informace). Chtěla bych společně s ostatními vybudovat silné zázemí Perfect World a vytvořit zde místo, které bude pomáhat nejen studentům, ale i lektorům v tom, aby nacházeli své životní cíle a radosti a šli si za nimi.

Co bych vám ráda vzkázala?
Nebojte se chybovat a ptát se. Ačkoliv nikdo nechce dělat chyby a zažívat neúspěch, skrze to získáváme hodně cenných zkušeností. Držím Vám moc palce a jsem si jistá, že pokud vytrváte, cizí jazyk se naučíte. 

Potřebujete podpořit nebo podat pomocnou ruku? Jsem tu pro Vás.

Řekli o Míše :

S Míšou jsem spokojená, je usměvavá, pozitivní, velmi příjemná a takové lidi mám ráda. Je spolehlivá a evidentně němčinu ovládá bravurně. Výuka mě s ní baví a hlavně u sebe vidím výsledky a zlepšení. Určitě bych ji doporučila dál. Děkuji!

Hana Procházková

Míša je lektor, který má neuvěřitelnou schopnost dostat do člověka i velmi těžké a složité části cizího jazyka vlastně tak nějak jednoduše 🙂 Klidným vytrvalý, trpělivým a pozitivním přístupem mě nutí se těšit na každou hodinu. Míša má obrovskou slovní zásobu a je na ní zcela zřetelně vidět, jak to vypadá, když někdo dělá to, co má rád, a dělá to pak snadno, jednoduše a prostě dobře. Mluvený projev je pro mě srozumitelný a jasný. Míša je dle mého velmi klidná, trpělivá, má velkou zkušenost s učením a učí „od srdce“. Míša je nejlepší lektorka, kterou jsem v Perfect World měl, a budu moc rád, když to se mnou ještě vydrží 🙂

Ondřej Tyc

Míša je skvělý člověk a skvělá lektorka. Učí s absolutní lehkostí a člověk má i z opravdu těžké látky pocit, že je to vlastně naprosto jednoduché 🙂 Je ohromně milá a lidská, vždy maximálně nápomocná a ochotná. Míša je lektor, pro kterého nic není problém. Motivuje k lepším výsledkům a člověk odchází s pocitem, že vlastně mluví a umí 🙂 Hodiny jsou dynamické a využité do poslední minutky 🙂

Tereza Křenová

teamleader