Angličtina - Němčina - Španělština - Francouzština - Italština - Ruština

Dominika Pašková

Krásný den vám všem, kdo jste zavítali na můj profil. Mé jméno je Dominika a jsem zakladatelkou svého snu – Perfect World, jazykovky se srdcem. Zároveň jsem matkou čtyř nádherných malých dětí (ano, mám je všechny s jedním manželem) a obrovským milovníkem sportu a jazyků. A jinak jsem celkem normální žena, které bude tento rok již rovných třicet let.

Co můžete očekávat od lekcí se mnou?
Za prvé bych ráda řekla, že se snažím už moc neučit. Osobně tu práci mám moc ráda, ale moje rodina, vedení podnikání a nové projekty, které neustále vymýšlíme a realizujeme, mě ale také potřebují. Mám však svých pár studentů, kterých se nevzdám, a také přibírám nové studenty na španělštinu, protože jsem v současnosti jediným lektorem tohoto jazyka u nás ve škole. A co můžete očekávat? Rozhodně drill a pak taky to, že když si na začátku lekce objednáte nějaké pití, jak je u nás zvykem, napijete se až po skončení hodiny 🙂 Neumím plýtvat časem, takže jsem lektor jen pro takové studenty, kteří to s cizím jazykem myslí vážně.

Proč učím pro Perfect World?
Protože Perfect World je místo, kde to každý může zvládnout. U nás naší práci rozumíme a dokážeme každému pomoci naučit se cizí jazyk až do takové úrovně, o které vždycky snil. Co mám u nás taky moc ráda je to, že se tady prostě každý cítí jako doma. Nejsme škola, jsme Místo se srdcem.

Jak dlouho učím a co pro mě tato práce znamená?
Ajaj, už pěknou řádku let. Učení byla moje první a poslední práce – svoji první lekci jsem vedla, když mi bylo 16 let, a od té doby jsem si tu práci zamilovala. Pořádně učit jsem se naučila ve svých 19, když jsem se tím začala naplno živit při studiu na vysoké škole. Upřímně mohu tedy říci, že profesionálně a s výsledky učím přesných deset let. Učení pro mě znamená kontakt s nevšedními lidmi, kteří jsou připraveni se sebou něco dělat, a je pro mě vždy ctí být jejich průvodcem na této cestě.Jaká jsem lektorka, jaké jsou mé silné stránky?

Jaké jazyky učím, jakou úroveň a jaké zkušenosti s nimi mám?
Učím angličtinu, němčinu a španělštinu. Úrovně mám v každém z těchto jazyků certifikované mezinárodně uznávanými zkouškami, v angličtině mám úroveň C2 (zkouška CPE), v němčině C1 (zkouška Oberstufe Deutsch) a ve španělštině zatím B1 (zkouška DELE). Angličtinu se učím od plínek, němčina se stala mojí vášní na gymnáziu, z obojího mám také maturitu za 1, a do španělštiny jsem se bezhlavě zamilovala před čtyřmi lety, kdy jsem se jí z naprosté nuly naučila až do své aktuální úrovně 🙂

Jaký jsem lektor, jaké jsou mé silné stránky?
To radši ani nechtějte vědět 🙂 Upřímně říkám, že jsem přísná a vyžaduji po svých studentech 100% pozornost, pochopení a použití dané látky. Dokud toto není dodáno, nepokračuji dál. Ale máte štěstí, protože jak jsem psala již výše, už se snažím moc neučit 🙂 🙂
Na co jsem ve svém životě nejvíce pyšná?
Na to, že jsem našla jeho smysl. Všechno, co dělám, směřuje tam, kam si jednou přeju se dostat, a díky čemu cestou pomohu tisícům lidí mít lepší, svobodnější a naplněnější život. Za toto vděčím rozhodně i svému muži, který je mi obrovskou oporou a mým nejlepším přítelem. Pyšná jsem na naše nádherné a schopné děti – Samuela, Jonáše, Ráchel a Ester, a také na to, že jsme schopni se o ně plnohodnotně postarat. A v neposlední řadě na velmi výjimečné lidi, kteří pro nás pracují – jmenovitě Míšu, Lukáše a Kristýnu. Děkuji vám, vaše chování a jednání je pro mě inspirací!

Jaký je můj největší životní sen?
Založit Perfect World Charity, nadaci šířící kvalitní vzdělání po celém světě.
Co bych vám ráda vzkázala?
Najděte svůj životní cíl a jeho smysl, který je v jádru velmi dobrý a pomůže Vám odvděčit se Matce Zemi za to, že jste se mohli narodit do tohoto nádherného světa. Pak za ním nelítostně jděte a jednoho dne jej dosáhnete.
Co cizojazyčného jsem přečetla a co doporučuji?
Angličtina
Haruki Murakami, The colourless Tsukuru Tazaki and his year of pilgrimage – vhodné pro min. úroveň C1
Paulo Coelho, Eleven Minutes – vhodné pro min. úroveň B2-C1
Němčina
Bernhard Schlink, Der Vorleser – ideální pro min. úroveň B2-C1
Španělština

John Boyne, El niňo con el pijama de rayas – ideální pro min. úroveň B1

Mám také svůj vlastní blog přímo zde na našem webu – jste srdečně zváni k jeho návštěvě.

Řekli o Dominice :

Domča je maximální profík s velkým P. Je to člověk na svém místě. Hodiny s ní jsou náročné, člověk musí opravdu makat, ale výsledky jsou skvělé. Domča je velmi energická, vždy nabitá pozitivní energií a dokáže z člověka vyždímat maximum. Navíc je maximálně inspirativní.

Tereza Křenová

Teamleader

Takového učitele, jako je Dominika, jsem doposud nepoznal! Hodiny s ní jsou zábavné, motivující a nabité informacemi. Během hodiny reaguje na projevené nedostatky či chyby a procvičuje je, aby byly co nejdříve odbourány. Látka je vysvětlována srozumitelnou formou a pokud to někdy pokulhává, ihned je nalezen jiný způsob jak informaci předat. Dominika je rozhodně vůdčí osobnost, která dokáže velmi přesně odhadnout úroveň studenta a přizpůsobit tempo a látku jeho schopnostem. Hodiny s ní jsou velkou motivací k učení.

Jakub Lenk

ICONICS Europe b.v.

Já jsem naprosto nadšená – výuka má švih a po celou hodinu je žák zapojen, musí se soustředit, poslouchat a komunikovat. Kladně hodnotím i domácí úkoly, které nutí si učivo zopakovat. Díky přístupu a výuce Domči, mne kurz AJ velmi baví a nestydím se mluvit. Domčo, díky!

Jana Andrlová

Rodenstock s.r.o.